تلفن همراه

حل چالش توسعه هزینه‌بر شبکه ۵G با راهکار اریکسون: استفاده از تجهیزات فعلی ۴G بدون تغییر سخت افزاری!

منبع: ترند
برای اپراتورهای ارائه کننده خدمات ارتباطی بی سیم و سیار، موضوع نصب تجهیزات جدید در دکل‌های مخابراتی فعلی جهت گسترش و راه‌اندازی شبکه ۵G، بزرگترین چالش پیشرو است که بر اساس برآورد رگولاتور حوزه ارتباطات ایالات متحده (FCC)، تنها برای امریکا هزینه‌ای ۲۰۰ میلیارد دلاری را به دنبال خواهد داشت.
 
اما راه حل اریکسون در این زمینه سبب می‌شود که توسعه شبکه‌های فعلی مخابراتی (۴G) از سوی اپراتورها به نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی سیار، شتاب مضاعفی یابد و امکان استفاده از تجهیزاتی که با طیف فرکانسی مرتبط با ۴G عمل می‌کنند را برای نسل جدید (۵G) نیز فراهم می‌آورد.
 
راهکار اریکسون که با استانداردهای فعلی نیز مطابقت دارد، از طریق به‌روزرسانی نرم افزاری این شرکت که “اشتراک گذاری طیف اریکسون” نام گرفته، است و می‌تواند دکل‌های ۴G را به دکل‌های ترکیبی ۴G و ۵G بدل کند.
 
راهکار ۵G NR اریکسون بر روی هر دو طیف و باندهای جدید و فعلی امکان استفاده خواهد داشت و امکان انعطاف پذیری بیشتری را در زمینه به اشتراک طیف ۴G و ۵G به اپراتورها می دهد.
 
اریکسون انتظار دارد اشتراک گذاری طیف به اپراتورها این امکان را بدهد که از باندهای رادیویی میانه و پایین‌تر به‌منظور فراهم کردن پوشش خارجی بهتر بهره ببرند.
 
اپراتورهای استفاده‌کننده از راهکار Ericsson Spectrum Sharing قادر خواهند بود به‌صورت پویا و هوشمند، با توجه به میزان تقاضای ترافیک استفاده از ۴G، ظرفیت ۵G اضافی به شبکه‌های خود اختصاص دهند و عملاً براساس تقاضای ترافیکی موجود، به اشتراک گذاری طیف تنظیم گردد.
 
استراتژی که اپراتور امریکایی اسپرینت نیز تا اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی از آن بهره خواهد گرفت. بنا بر گفته Ericsson، به‌روزرسانی نرم افزاری موردبحث می‌تواند بر سیستم‌های رادیویی اریکسون که از سال ۲۰۱۵ عرضه شده‌اند از راه دور نصب شود.

​​