تلفن همراه

افشاگری وزیر ارتباطات از اخاذی 22 میلیارد تومانی پیامکی شرکتهای CP: تخلف شش شرکت محرز شده است

منبع: آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)

پس از افشاگری روز گذشته وزیر ارتباطات در خصوص اخاذی 22 میلیارد تومانی چند شرکت عرضه کننده خدمات ارزش افزوده (VAS) و کسر مبالغ ناخواسته از حساب سیم کارت مشترکین، محمد جواد آذری جهرمی جزییات بیشتری از این تخلف مخابراتی را اعلام کرد.

Jahromi2222.jpg

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وزیر ارتباطات گفت: شکایات زیادی به دست ما رسیده بود دایر بر اینکه افراد بدون اینکه خودشان درخواست داده بوده باشند، عضو سرویس های ارزش افزوده شده اند و مبالغی از حسابشان کسر شده است. 
 
به گفته جهرمی تخلف شش شرکت محرز شده و اینها با سواستفاده از زیرساخت های فنی موجود که در اختیارشان بوده حدود 22 میلیارد تومان به صورت غیرارادی از حساب مردم برداشت کرده اند.
 
وزیر ارتباطات تاکید کرد: افرادی که این پولها از حساب شان برداشت شده مشخص هستند، مبالغش هم مشخص است و بناشده ظرف ده روز آینده این پولها را به حساب مردم برگردانند و پرونده برای رسیدگی بیشتر به دادستانی کل کشور ارسال میشود.
 
جهرمی تاکید کرد: گزارش کامل اینکه این شرکت ها چه کسانی بودند، میزان جرایمشان چقدر بوده و چگونه سوء استفاده کرده اند را به زودی منتشر خواهیم کرد.
 
 
محمدجواد آذری جهرمی پیش از این هم در واکنش به نارضایتی‌ها در همین زمینه عنوان کرده بود که به یک پرونده بزرگ تخلف در ارزش افزوده رسیده‌ایم و برای ما شفاف است که تخلفاتی صورت گرفته و وقتی کل پرونده به سرانجام رسید اعلام می‌کنیم. یک باندی در حوزه ارزش افزوده وجود دارد که اختاپوسی است و گزارش آن را به مردم می‌دهیم.
 
در این راستا جهرمی دیروزدر صفحه توییتر خود اعلام کرد: بررسی پرونده یک کلاهبرداری پیامکی ارزش افزوده ⁩ به پایان رسید.وی‌ درباره کلاهبرداری‌های صورت‌گرفته، اظهار کرد: برخی از شرکت‌های ارزش افزوده در پنج ماه اخیر حدود ۲۲ میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده‌اند که خواسته‌ام وجوه اخاذی‌ شده را ظرف ۱۰ روز به مشترکین بازگردانند و پرونده برای سیر قضایی به دادستانی ارسال شود.

 

 


​​