فناوری اطلاعات

رئیس گوگل در کنگره آمریکا شهادت می دهد

منبع: مهر
ساندر پیچای مدیرعامل گوگل با ادای شهادت در کمیته قضایی کنگره آمریکا موافقت کرده است. این شهادت در اواخر سال جاری میلادی صورت می گیرد.
 
به گزارش اسین ایج، علت این امر نگرانی حزب جمهوری خواه امریکا در مورد غرض ورزی و رفتار جانبدارانه این شرکت به نفع حزب دموکرات است.
 
پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به طور علنی گوگل را متهم کرده بود که نتایج موتور جستجوی خود را به گونه ای تنظیم می کند که اخبار و مطالب منفی بر علیه وی و جمهوری خواهان منتشر شود و بیشتر به حزب دموکرات گرایش دارد.
 
گوگل این ادعاها را رد کرده و مدیرعامل گوگل با ارسال ایمیلی برای کارکنان این شرکت به آنها هشدار داده که نباید گرایش های سیاسی خود را در فعالیت های شغلی و حرفه ای خود دخالت دهند. به نظر می رسد اقدام اخیر گوگل نیز با هدف کاهش تنش با جمهوری خواهان و کاخ سفید صورت می گیرد.
 
علاوه بر این کاخ سفید تایید کرده که قرار است ساندر پیچای و تعداد دیگری از مدیران شرکت های فناوری در جلسه ای با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز شرکت کنند. زمان برگزاری این جلسه اعلام نشده است.
 
به نظر می رسد مضمون اصلی سوالات در جلسه ادای شهادت در کنگره آمریکا مربوط به الگوریتم های جستجوی گوگل و میزان بی طرفی آنها باشد. همچنین پیش بینی می شود در این جلسه سوالاتی در مورد نقض حریم شخصی کاربران گوگل و دسترسی افراد و شرکت های ثالث به اطلاعات کاربران جیمیل، گوشی های اندرویدی و غیره نیز مطرح شود.

​​