رگولاتوری

وزیر ارتباطات پیشنهاد کرد: سازمان بین المللی«ایزو» استانداردهای فضای مجازی را تدوین کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) پیشنهاد کرد «استانداردهای مورد نیاز برای حفظ حقوق کاربران و استفاده کودکان از فضای مجازی را در دستور کار خود قرار دهد».

 

«محمدجواد آذری جهرمی» در دیدار دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) به همراه رییس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: پیشنهاد می کنم سازمان ایزو استانداردهای مورد نیاز در حوزه مسوولیت اجتماعی در فضای مجازی را تهیه کند.
آذری جهرمی تصریح کرد: وزارت ارتباطات ایران آماده هرگونه همکاری با سازمان ایزو برای استانداردسازی در این حوزه هاست.
«سرژیو موجیکا» دبیرکل سازمان ایزو، نیز با استقبال از پیشنهاد وزیر ارتباطات گفت: این پیشنهاد را از طریق عضو ایرانی شورای فنی این سازمان پیگیری کنید تا بتواند مراحل استانداردسازی را طی کند.
موجیکا افزود: تهیه استاندارد در حوزه فناوری اطلاعات، فضای مجازی، حقوق کاربران و صیانت از کودکان در فضای مجازی بسیار لازم است.
دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد در سفر سه روزه خود به ایران با معاون اول رییس جمهوری، رییس سازمان محیط زیست و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفت و گو کرد.
وی همچنین در دانشگاه علم و صنعت تهران پاسخگوی دانشجویان بود.
سه سازمان بین الملی کمیسیون بین المللی الکترونیک (آی.یی.سی)، اتحادیه جهانی مخابرات (آی.تی.یو) و سازمان بین المللی استاندارد (آی.اس.او- ایزو) در بیانیه مشترکی شعار سال 2018 میلادی را «انقلاب صنعتی چهارم یا تحول دیجیتال» برگزیده اند.

​​