تلفن همراه

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران: تحقق شهر هوشمند هدف همکاری های شهرداری تهران و شرکت زیرساخت است

 
دکتر محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این شرکت گفت: شهرداری تهران در زمینه تامین زیرساخت ها و برخورداری از پهنای باند مناسب برای ارایه خدمات به مردم تهران،  تعامل خوبی با شرکت ارتباطات زیرساخت برقرار کرده است.
 
 
فرجود همکاری با شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات ایران را فرصت بی نظیری برای  افزایش خدمات الکترونیک به مردم عنوان کرد و افزود : شهرداری تهران به جد، موضوع دولت الکترونیک را پیگیری می کند و در این زمینه پیشتاز است.
 
وی اظهار کرد: امروز برخورداری از شهر هوشمند و شهر دیجیتال مطرح است و این موضوع زنجیره فعالیت شهرداری و شرکت ارتباطات زیرساخت را به هم متصل می کند.
 
فرجود با تاکید بر اهمیت تامین بسترهای زیرساخت های شهری و ملی اظهار کرد: شهرداری تهران در حوزه نرم افزارها و پلت فرم ها، سرویس ها ی متنوعی را در اختیار مردم قرار می دهد.
 
 مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که مصداق ها ی عملی رسیدن به شهر هوشمند در تهران چیست و دراین زمینه، تا به امروز چه فعالیتهایی انجام شده  است؛ گفت:  هدف ما رسیدن به  تهران هوشمند و دیجیتال است؛ به عنوان مثال در حوزه طرح و ترافیک، تمامی مراحل انجام خدمات، غیر حضوری است و مردم می توانند با ثبت نام در سامانه مرتبط، سرویس مورد نظر را دریافت کنند.
 
وی  به سامانه «تهران من» اشاره کرد و توضیح داد: این سامانه، درگاه واحد ارتباطات شهروندان با شهرداری است؛ همچنین در حوزه استعلامات و شهرسازی نیز دیگر به حضور فیزیکی نیازی نیست و استعلام نوسازی و کسب و کارنیز، از طریق الکترونیکی و سایت شهرداری قابل انجام است.

​​