تلفن همراه

همراه اول سیم‌کارت ترکیبی با حافظه SD عرضه می‌کند

 
fullsize_34a415e3f02519f567826048ff73b166.jpg
 
همراه اول برای اولین بار با ارائه sim-SD استفاده از سیم ‌کارت و حافظه جانبی به صورت همزمان در گوشی‌ های دوسیم‌ کارته را فراهم می‌ کند.
 
 
 
همراه اول برای اولین بار در کشور سیم کارت sim-sd تولید می‌ کند. تولید این محصول با بهره‌‌ گیری از توان متخصصان داخلی توسط کارخانه «تولید سیم‌ کارت همراه اول» انجام می‌ شود.
 
سیم‌ کارت جدید که sim-sd نام دارد، دارای چیپ کارت حافظه میکرو اس‌ دی و چیپ نانوسیم است و امکان استفاده از سیم‌ کارت دوم و کارت حافظه به صورت همزمان را در گوشی‌ های دو سیم‌ کارته بازار فراهم می‌ کند. بیشتر گوشی ها هوشمند دوسیم کارته در بازار، تنها دو اسلات دارند که اسلات اول برای سیم کارت اول و اسلات دوم برای استفاده از سیم کارت دوم یا کارت حافظه است. 
 
همراه اول قرار است «سیم-اس دی» را در حافظه های ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایت تولید و به مشترکان خود عرضه کند.
 
بنابر اعلام همراه اول، علاقه‌ مندان برای پیش خرید سیم کارت جدید میکرو-اس‌دی می‌ توانند به سالن همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۸  مراجعه کنند.
 
به گزارش ایستنا، اکثر مدل های گوشی های دو سیم کارت در یک ماژول امکان استفاده از سیم کارت دوم و یا حافظه افزایشی SD را داشتند و بر این اساس تا پیش از این، اکثر دارندگان گوشی های دوسیمکارت برای استفاده از سیم کارت دوم در گوشی خود باید بین قابلیت دو سیم کارته و یا نصب کارت حافظه میکرو SD یکی را انتخاب میکردند یا یا براساس دستورالعمل های غیراستاندارد با سمباده قطر سیم کارت و حافظه اس دی خود را کم میکردند و با چسب این دو را به هم میچسباندند.
 

​​