تلفن همراه

وزیر ارتباطات موافق افزایش تعرفه مکالمات موبایل است؟

منبع: تسنیم
وزیر ارتباطات در حالی به وعده رسیدگی افزایش تعرفه مکالماتی دو اپراتور بزرگ کشور در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نزدیک می‌شود که انتقاد ضمنی او می‌تواند بر نتیجه رأی این کمیسیون تأثیرگذار باشد.
 
افزایش تعرفه مکالمات تلفنی مشترکان دائمی و اعتباری اپراتورهای اول و دوم ارتباطی بطور هم‌زمان از ابتدای مهر ماه سال جاری، منجر به حواله دادن بررسی این موضوع از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات شد.
 
با وجود اینکه پیش از برگزاری رویداد تلکام و در افتتاحیه این نمایشگاه، آذری جهرمی عنوان کرد که این افزایش تعرفه در چارچوب قانونی در نظر گرفته شده برای اپراتورها بوده اما باز هم خبر از بررسی بیشتر در آن کمیسیون داد.
 
البته نوع برخورد وی با این افزایش یکباره و هماهنگ نرخ مکالمات در جای خود جالب است زیرا در حاشیه افتتاحیه تلکام در جمع خبرنگاران اشاره‌ای به این موضوع داشت و ابراز کرد: افزایش صورت گرفته در چهارچوب تعرفه تعیین شده برای اپراتورهای تلفن همراه بوده اما با این وجود اپراتور سوم در برابر این افزایش تعرفه مقاومت کرده است.
 
این بیان، نوعی انتقاد ضمنی را در دل خود نسبت به رفتار اپراتورهای بزرگتر کشور دارد که ممکن است منجر به تأثیرگذاری روی نتیجه رأی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره آن شود.
 
حال با توجه به شرایط پیش آمده، پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که ظاهرا گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره افزایش تعرفه مکالماتی دو اپراتور سیار کشور به جمع‌بندی نهایی رسیده و آماده طرح در کمیسیون مربوطه است که احتمالا زمان تشکیل آن به بعد تلکام خواهد افتاد.
 

​​