فناوری اطلاعات

از زمان مناسب برای تغییر کلمات عبور مطلع شوید

منبع: فارس
شرکت موزیلا طراح مرورگر فایرفاکس به تازگی خدماتی موسوم به فایرفاکس مانیتور را راه اندازی کرده که خدماتی رایگان برای ارتقای امنیت کاربران است.
 
به گزارش تک تایمز، شرکت موزیلا طراح مرورگر فایرفاکس به تازگی خدماتی موسوم به فایرفاکس مانیتور را راه اندازی کرده که خدماتی رایگان برای ارتقای امنیت کاربران است.این ابزار به کاربران امکان می دهد تا با وارد کردن آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی در مورد ضرورت تغییر کلمه عبور به نتیجه برسند.
 
فایرفاکس مانیتور با بررسی آدرس های ایمیل دریافتی پی خواهد برد که آیا اطلاعات شخصی فرد صاحب ایمیل سرقت شده یا به خطر افتاده است یا خیر و چنانچه در این مورد به نتیجه قطعی برسد به کاربر هشدار خواهد داد.
 
ابزار یادشده شباهت زیادی با خدمات سایت Have I Been Pwned دارد و با همکاری مدیران همین سایت عرضه شده است. کاربران با استفاده از این خدمات بهتر می توانند در مورد ایمنی یا عدم ایمنی خود در فضای مجازی به جمع بندی برسند.
 
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به نشانی monitor.firefox.com مراجعه کنند. استفاده از این خدمات از طریق تمامی مرورگرهای اینترنتی رقیب فایرفاکس هم ممکن است.
 

​​