تلفن همراه

هدایت خودرو با موبایل!

منبع: ایسنا
نوآوری جدید خودروسازی فورد، هدایت خودروهای خودران را به گوشی‌های هوشمند می‌آورد.
 
به گزارش انگجت، خودروهای خودران آینده ممکن است به اندازه کافی قابل اعتماد باشند که بتوان فرمان را از آنها حذف کرد. اما اگر شما نیاز به در اختیار گرفتن هدایت خودرو داشته باشید، چه اتفاقی می‌افتد؟
 
شرکت خودروسازی فورد به پاسخ این سوال اندیشیده و یک جواب ساده برای آن یافته است. راننده در این حالت تنها به گوشی خود نیاز خواهد داشت و با در دست گرفتن آن می‌تواند کنترل خودرو را نیز به دست بگیرد.
 
فورد به تازگی یک حق اختراع برای دو حالت رانندگی ثبت کرده است که از یک دستگاه صفحه لمسی برای هدایت یک خودرو استفاده می‌کند.
 
اولین حالت، از روش بازی‌هایی مانند Real Racing  تقلید می‌کند، بدین صورت که شتاب‌سنج و ژیروسکوپ موبایل، چرخ‌های جلو را هدایت می‌کنند. این کار زمانی که با یک تن فلز واقعی در جاده‌ها مواجه هستیم، می‌تواند کار حساسی باشد.
 
حالت دوم اینقدر درگیرانه نخواهد بود. در عوض کاربر از انگشت خود برای چرخاندن فرمان روی صفحه لمسی استفاده می‌کند.
 
در هر دو حالت، شما لزوما کنترل کاملی روی خودرو ندارید و خودرو خودش شتاب، ترمز یا هر دو را کنترل می‌کند. البته به شما هم اجازه تصمیم‌گیری در مورد آنها را می‌دهد.
 
همانند بسیاری از اختراعات دیگر، این ثبت اختراع جدید از فورد لزوما نشانگر یک نقشه راه برای این شرکت نیست. مطمئنا نگرانی‌های امنیتی و عملکردی وجود دارد که قبل از تحقق این سیستم باید مورد توجه قرار گیرند و رفع شوند.
 
چگونه مانع ربودن ماشین شویم یا عقب‌ماندگی سیستم در هنگام رانندگی را کنترل کنیم؟ خودروسازها زود یا دیر باید به این نگرانی‌ها پاسخ دهند.
 

​​