رگولاتوری

آمادگی ایران برای تاسیس دفتر RCC در تهران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای شرکت در اجلاس عشق آباد و همچنین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مخابرات «ترکمن تل- ۲۰۱۸» به عشق آباد سفر کرده بود در جمع وزرای ارتباطات کشورهای مشترک المنافع (RCC) گفت: ایران آمادگی دارد تا برای تاسیس دفتراتحادیه RCC برای گفت و گوهای مشترک در حوزهICT همکاری کند.
 
محمد جواد آذری جهرمی توسعه اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک را در راس اولویت های حوزه ارتباطات ایران برای همکاری با اعضای اتحادیه کشورهای مستقل مشترک‌المنافع(CIS) دانست و اظهار کرد: طیف گسترده ای از موضوعات از همکاری های فضایی، ماهواره ای و تنظیم مقررات و ارتباطات پستی برای همکاری های بیشتر پیش روی ما قرار دارد.
 
وی یادآور شد:یک فرصت طلایی و بی نظیر برای همسایگان ما در حوزه RCC ایجاد شده است تا خود را به بازار بزرگ ایران بشناسانند. من با یک پیام دعوت جدی به همکاری به اینجا آمده ام: بیایید با هم برای ساختن یک منطقه قوی بر پایه ICT تلاش کنیم.
 
گفتنی است که اتحادیه وزاری ارتباطات کشورهای مشترک المنافع (RCC) یک اتحادیه منطقه ای است که توسط اعضای اتحادیه کشورهای مشترک المنافع (CIS) روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، مولداوی، ارمنستان، تاجیکستان و ترکمنستان تشکیل شده است و هر ساله کنفرانس و  نمایشگاه بین المللی در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود که امسال ترکمنستان میزبان کشورهای عضو بود.  

​​