تلفن همراه

آزادسازی مکالمات بین‌الملل در انتظار تصویب هیات مدیره زیرساخت

منبع: پیوست
سال گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که از جمله برنامه‌هایش در سال ۹۷، آزادسازی خدمات و سرویس‌هایی خواهد بود که به توسعه فعالیت بخش خصوصی ارتباطات کشور کمک خواهد کرد. در همین راستا صادق عباسی شاهکوه، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت وعده داد که سرویس مکالمات بین‌الملل از انحصار این شرکت خارج و واگذاری ارائه خدمات مکالمات تلفنی بین‌الملل به شرکت‌های خصوصی تا شهریور ماه سال ۹۷ اتفاق خواهد افتاد.
 
صادق عباسی شاهکوه، دلیل عدم انجام این وعده با وجود گذشت یک ماه از شهریور ماه اعلام می‌‌کند که مدل انجام این آزاد سازی نهایی و آماده شده و در انتظار تصویب هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت است. او در این خصوص می‌گوید:‌«تمامی مراحل لازم برای این آزادسازی طی شده و مدل نهایی را نیز آماده کرده‌ایم اما باید این طرح در نهایت در هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به تصویب برسد و به غیر از این تمام مراحل آزادسازی باید مورد تایید کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم قرار بگیرد.»
او در پاسخ به این سوال که چرا مراحل این تصویب در هیات‌ مدیره زیرساخت طولانی شده است اعلام می‌کند:‌ « تماس بین‌الملل ارتباط مستقیمی با ارز دارد و نوسانات این روزها در بازار ارز تردیدهای را به وجود آورده و به همین دلیل با در نظر گرفتن همه جوانب شرکت زیرساخت در تلاش برای آزادسازی سرویس مکالمات بین‌الملل است.» عباسی تاکید می‌کند که اگر نوسانات ارزی در بازار وجود نداشت آزاد سازی در این بخش پیش از شهریور سال جاری نهایی می‌شد.
 
شرکت ارتباطات زیرساخت معتقد است آزادسازی مکالمات بین‌الملل می تواند به بهبود کیفیت ارتباطات بین الملل و امکان حضور و فعالیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه در بازار کمک کند.

​​