فناوری اطلاعات

فیلمبرداری از دسکتاپ با نرم افزار خاص

منبع: روزنامه ایران
در بسیاری از مواقع بخصوص در پروژه‌های آموزشی نیاز به ضبط تمامی بخش‌های ویندوز در قالب یک ویدئو احساس می‌شود از این رو برای این کار، نرم‌افزاری به نام BB FlashBack Pro  که دارای کاربردی آسان است، پیشنهاد می‌شود. هنگامی که کار با فرمت SWF ذخیره می‌شود،
این نرم‌افزار فایلی دیگر به همراه فایل SWF فلشی می‌سازد که با فرمت HTML  است و می‌تواند براحتی از آن در صفحات وب مورد نیاز خود استفاده کرد.
این نرم‌افزار امکانات فراوانی همچون نمایش نوشته، پخش صدا در هنگام اجرای ویدئو و ابزارهای ویرایشی مختلف را فراهم می‌سازد. در این نرم‌افزار از جدیدترین تکنولوژی‌ها  برای ضبط از محیط کار رایانه‌های مدرن استفاده شده است.
ویژگی‌های نرم‌افزار فیلمبرداری از دسکتاپ  (BB FlashBack Pro )  شامل ضبط کامل صفحه نمایش،  ضبط  webcam، توانایی اضافه کردن صدا، متن و عکس است.
این نرم‌افزار همین طور قابلیت انتشار در قالبFlash ،AVI ،WMV ،EXE   و PowerPoint را دارد. همچنین امکان محدود کردن حجم فایل نهایی و قابلیت تعیین میزان فشردگی فایل فیلمبرداری شده و برخی مشخصات دیگر مربوط به تعداد فریم‌ها در هر ثانیه را دارد. با این نرم‌افزار می‌توان صدای چند ترکی را نیز به آن افزود. نه تنها قابلیت مشاهده و ویرایش قدرتمند فایل فیلمبرداری شده را دارد، بلکه  توانایی شرح جزئیات، کنترل Playback در فلش، ضبط پیوسته، استفاده آسان و امکان گرفتن خروجی QuickTime را نیز دارد. البته باید به این قابلیت‌ها امکان ضبط و تکرار ویدئو، ضبط صدا توسط میکروفن،  وارد کردن فایل‌های ویدئویی و وارد کردن عکس به ویدئو نیز اضافه کرد.  پشتیبانی از drag and drop و  ارسال ویدئو از طریق ایمیل را نیز دارد. اگر شما هم علاقه‌مند هستید که این نرم‌افزار را در اختیار داشته باشید، می‌توانید آن را از سایت  P30world.com به ‌صورت رایگان بارگذاری کنید.
 

​​