رسانه‌های اجتماعی

توئیتر مبارزه با تخلفات انتخاباتی را آغاز کرد

منبع: ایران آنلاین
شبکه اجتماعی توئیتر تنها یک هفته پیش از برگزاری انتخابات میاندوره‌ای در امریکا، بیش از 10 هزار حساب کاربری که گفته می‌شود متعلق به دموکرات‌ها است را به‌دلیل انتشار اطلاعات دروغین و غلط درخصوص انتخابات مسدود کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی توئیتر در توضیح مسدود کردن بیش از 10 هزار حساب کاربری به‌دلیل فعالیت سیاسی دروغین گفت: این پروفایل‌ها به‌دلیل انتشار اطلاعات غلط و دروغین در خصوص انتخابات میاندوره‌ای امریکا حذف شده است؛ اما هنوز رقم دقیق حساب‌های کاربری پاک شده مشخص نشده است.
برخی منابع مطلع اعلام کردند اکانت‌های پاک شده متعلق به طرفداران حزب دموکرات ایالات متحده است؛ چرا که آنها در تلاش هستند تا با تبلیغات دروغین از حضور مردم امریکا پای صندوق‌های رأی جلوگیری کنند.
این ادعا درحالی علیه دموکرات‌ها مطرح شده است که تاکنون کمیته کمپین تبلیغاتی کنگره دموکرات پاسخی به رسانه‌ها ارائه نداده است.
مقامات شبکه اجتماعی توئیتر استراتژی خود در خصوص تأمین امنیت انتخابات امریکا را این گونه بیان کردند: در انتخابات میاندوره‌ای امسال مسئولان انتخابات، وزارت امنیت و کمپین‌ها دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به توئیتر دسترسی مستقیم دارند. در همین ارتباط نیز قصد داریم از انتشار اکانت‌های دروغین علیه هر یک از جناح شرکت‌کننده در انتخابات جلوگیری کرده و به طور خودکار آنها را مسدود کرده و حذف کنیم.
 

​​