تلفن همراه

بیشتر تماس‌های اربعینی از ایران به عراق بود

رئیس کمیته تأمین ارتباطات مناسبت‌های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات با بیان اینکه مراسم پیاده‌روی اربعین امسال با کمترین اختلال ارتباطی مواجه بود، گفت: ۳۰میلیون دقیقه مکالمه بین عراق و ایران طی ۱۹ روز انجام شده است.
اسماعیل رادکانی با اشاره به اینکه از تاریخ 23 مهر ماه تا 12 آبان 30 میلیون دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است، اظهار کرد: از این تعداد 70 درصد مکالمه‌ها از ایران به عراق و 30 درصد از عراق به ایران بود.
 
رئیس کمیته تأمین ارتباطات مناسبت‌های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه امسال کیفیت مکالمه‌ها نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، تصریح کرد: امسال به‌رغم وجود شرایط جوی نامساعد در نقاط مرزی کشور، شاهد کمترین اختلال در ارتباطات بودیم و قطعی ارتباط در این مدت وجود نداشت.
 
وی با بیان اینکه روز اربعین بیش از دو میلیون و 300 هزار میلیون دقیقه مکالمه انجام شد، خاطر نشان کرد: بیشترین تماس‌ها روز هفتم آبان، یک روز قبل از مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی انجام شد که حدود سه میلیون دقیقه مکالمه بود.
 
او با اشاره به همکاری خوب اپراتورهای داخلی و عراقی در ایام اربعین افزود: در این ایام اپراتورها همکاری خوبی با ما داشتند و در حال حاضر نیز ترافیک مکالمه‌ها به حالت عادی بازگشته است.
 

​​