فناوری اطلاعات

جانشین ایلان ماسک را بشناسید

سرانجام پس از مدت‌ها ،چند روز پیش جانشین ایلان ماسک یعنی رابین دنهلم معرفی شد. رابین دنهلم به‌عنوان یک زن موفق وارد تسلا می‌شود.
به‌گزارش انتخاب، با وجود اینکه به محض اعلام حضور دانهلم در رأس هیأت مدیره تسلا ایلان ماسک نظری مثبت ارائه داد، اما شاید برخی از اطلاعات را در مورد جانشین ایلان ماسک نمی‌دانستید:
1.رابین دنهلم از سال 2014 در هیأت مدیره تسلا حضور داشت. او به مدت 4 سال کارمند مستقل تسلا بود. او نخستین زنی بودن که به هیأت مدیره تسلا پیوست. در میان وظایف خود به‌عنوان یک عضو هیأت مدیره، او کمیته حسابرسی تسلا را اداره می‌کرد، که نظارت بر حسابداری و گزارشگری مالی شرکت را بر عهده دارد.
2. رابین دنهلم مدیر بزرگ‌ترین شرکت مخابرات استرالیا یعنی تلسترا است. اگرچه او پس از 6 ماه آینده این شرکت را به مقصد تسلا ترک می‌کند. اندی پین، مدیر عامل تلسترا در مورد او می‌گوید: ما می‌دانیم که کار کردن بدون او به‌طور فزاینده‌ای دشوار است.
3. او پس از آن به سمت مدیرعاملی تسلا انتخاب شد که مدیرعامل پیشین تسلا، ایلان ماسک به‌دلیل توئیت‌های ناپسند خود از سمتش کنار گذاشته شد. هیأت مدیره تسلا بسرعت و به شکل مخفیانه جلساتی را ترتیب دادند و اقدام به استخدام رابین دنهلم کردند.
4- دنهلم بخشی از یک کمیته ویژه بود که در مورد تسلا به شکل خصوصی فعالیت می‌کرد. او در ماه آگوست بخشی از یک کمیته سه نفره همراه با براد باس و لیندا جانسون رایس، بود.
5. رابین دنهلم برای حضور در پست جدید شغلی خود، هزینه اضافی 300هزار دلاری را به همراه گزینه‌های سهام دریافت می‌کند.
6. او با صنعت فناوری و خودرو غریبه نیست. پیش از کار در تلسترا، دنهلم در جونیپر نتورک و سان میکروسیستم کار می‌کرد او نسبت به تسلا نیز تعلق خاطر دارد.
7. در حالی دنهلم در حال ورود به شرکت تسلا است که پیش از این و در دوران کودکی نیز خودروهای متعددی را مشاهده کرده بود چرا که پدر و مادر او یک پمپ بنزین داشتند و او در پمپ بنزین اوقات بسیاری را سپری کرده است.
 

​​