تلفن همراه

شبکه نسل پنجم تلفن همراه برای اولین بار عملیاتی می شود

منبع: فارس
شرکت مخابراتی وریزون در آمریکا برای اولین بار از امکان اتصال گوشی های تلفن همراه به شبکه های مخابراتی نسل پنجم خبر داده است.
 
به گزارش زددی نت، شرکت مخابراتی وریزون در آمریکا برای اولین بار از امکان اتصال گوشی های تلفن همراه به شبکه های مخابراتی نسل پنجم خبر داده است. این تحول با همکاری شرکت های سامسونگ، کوالکوم و موتورولا رخ داده و از این طریق دسترسی به امکاناتی مانند مکالمه ویدئویی و وبگردی سریع، امکان پذیر می شود.
 
سامسونگ فناوری رادیویی ویژه خود و کوالکوم مودم قدرتمند Snapdragon X50 نسل پنجم خود را در اختیار وریزون قرار داد تا این آزمایش را اجرایی کند. البته کوالکوم از ماژول های آنتن QTM052 mmWave خود نیز در این ارتباط کمک گرفته است.ارائه این خدمات به طور آزمایشی برای اولین بار در منطقه Providence رودآیلند صورت گرفته و برای این کار از گوشی های موتور زد تری و موتو فایو جی استفاده شده است. وریزون مدعی است این گوشی ها اولین گوشی های هوشمند جهان هستند که قابلیت ارتقا به شبکه های نسل پنجم تلفن همراه را دارند.
 
پس از تکمیل آزمایش های یادشده و برقراری تماس های موفق به میزان کافی برنامه ریزی برای ارائه گسترده این خدمات از اوایل سال 2019 صورت گرفته و به روزرسانی های شبکه ای نیز انجام می شود.
 

​​