تلفن همراه

فشار BMW به مسئولان اروپا برای مجوز اینترنت نسل پنجم خودرو خودرو

منبع: فصل اقتصاد
ب‌ام‌و امیدوار است که بتواند مسئولین اروپایی را متقاعد کند تا مجوز استفاده از نسل پنجم اینترنت همراه (5G) را به این خودروساز اعطا کنند.
 
در این مسیر کمپانی‌های ارتباطی بزرگی چون ودافون و اریکسون، ب‌ام‌و را همراهی می‌کنند. تکنولوژی جدیدی که به نام خودروهای متصل شناخته‌شده و به‌تازگی توسط ایرانسل نمونه‌هایی از آن در ایران اجرایی شده، شاید ارزشی به‌اندازه میلیاردها دلار در سال داشته باشد و دراین‌بین سه کمپانی یادشده علاقه‌مند هستند که از تمامی ظرفیت‌های ارتباطی استفاده کنند.
این در حالی است که دیگر کمپانی‌های اروپایی نظیر گروه فولکس‌واگن و رنو با اتصال با نقاط Wi-Fi موافق‌تر هستند. دیگر خودروسازان مطرح همچون گروه دایملر، فورد و گروه PSA کماکان از فناوری‌های قدیمی‌تر ارتباطی همچون 4G و فشار ب‌ام‌و به مسئولان اروپا برای مجوز اینترنت نسل پنجم خودرو استفاده می‌کنند.
بیشتر حامیان استفاده از نسل پنجم ارتباطی به‌غیراز ب‌ام‌و، کمپانی‌های فناوری محوری همچون اینتل، کوالکام، سامسونگ، هوآوی و دویچه تلکوم هستند.
طرفداران فشار ب‌ام‌و به مسئولان اروپا برای مجوز اینترنت نسل پنجم خودرومی‌گویند این تکنولوژی برخلاف سرعت و پهنای باند کمتر نسبت‌به 5G، در شرایط بحرانی همچون تصادف‌ها ارتباط پایدارتری را برقرار می‌کند.
 

​​