تلفن همراه

انتقال‌ مالکیت موبایل از تمامی روش‌های کد دستوری، اپلیکیشن و همتا یکسان است

منبع: فارس
در تمامی روش های انتقال مالکیت گوشی از جمله کد #7777*، اپلیکیشن و سایت همتا، انتقال به صورت غیرمستقیم و با تایید خریدار انجام می‌شود و روش قبلی که شناسه گوشی مستقیم از مالکیت سیمکارت فروشنده خارج و به مالکیت خریدار در می آمد متوقف شده است.
 
پس از اجرای کامل طرح رجیستری به تدریج با درگیری تعداد بیشتری از مردم با این طرح، سوالات مختلفی برای مردم پیش می‌آید.
 
فرآیند انتقال مالکیت برای واگذاری گوشی و خرید گوشی دست دوم ضروری است و افراد زیادی با این فرآیند درگیر می‌شوند.
 
چند راه برای انتقال مالکیت وجود دارد که شامل کد دستوری ستاره 7777 مربع، اپلیکیشن و سایت همتا است که ماحصل تمامی این روش‌ها نیز یکسان است؛ اما از آنجا که در گذشته در روش عمل این سامانه ها تفاوت‌هایی وجود داشت برخی کاربران می پرسند که آیا انتقال مالکیت از همه سامانه‌ها یکسان است یا تفاوت‌ دارد؟
 
پیگیری فارس از این موضوع به این پاسخ ختم شد که «در حال حاضر هیچ تفاوتی در انجام فرایند انتقال مالکیت از سامانه های مختلف همتا نیست و انتقال مالکیت در تمامی روش ها به صورت غیر مستقیم انجام می شود. یعنی در انتقال مالکیت، ابتدا کد فعال سازی برای شخص خریدار ارسال خواهد شد و در ادامه خریدار باید تلفن همراه را برای شماره سیم کارت خود فعال کند.»
 
در گذشته انتقال مالکیت از طریق کد دستوری ستاره 7777 مربع، اپلیکیشن همتا و سایت همتا تفاوت هایی داشت؛ به این صورت که انتقال مالکیت با کد دستوری به صورت غیر مستقیم و در اپلیکیشن و وب سایت همتا به صورت مستقیم انجام می شد. روش غیرمستقیم توضیح داده شد و روش مستقیم به این شکل بود که با انجام فرآیند انتقال مالکیت، شناسه تلفن همراه مستقیم از کارتابل فروشنده خارج و وارد کارتابل خریدار می شد و تحت مالکیت سیم کارت خریدار قرار می‌گرفت که بنا به دلایلی این روش فعلا متوقف شده است.
 
بنابراین در حال حاضر در انجام فرآیند انتقال مالکیت از طریق کد دستوری، اپلیکیشن و وب سایت همتا تفاوتی وجود ندارد.
 

​​