فناوری اطلاعات

انتقاد بیل گیتس از ترامپ به دلیل بی توجهی به محیط زیست

منبع: تسنیم
میلیاردر آمریکایی گفت: آمریکا همیشه در علوم جدید و ساخت محصولات جدید پیشقدم بوده است، بنابراین تاسف‌بار است که در کاهش نشر گازهای گلخانه ای نقشی ندارد.
به گزارش سی ان بی سی، بیل گیتس گفت مایه تاسف است که می‌بینیم آمریکا فرصت اقتصادی مربوط به کاهش نشر گازهای گلخانه ای را از دست می‌دهد.
گیتس، موسس میکروسافت، علاوه بر فعالیت در زمینه جلوگیری از بیماریهای مسری و ....، بین برجسته ترین مدافعان شرایط جوی نیز هست.‌‌‌ وی در روز یکشنبه در مورد برخی از نظراتش درباره گرم شدن جهانی صحبت هایی کرد.
«اختراع وسایلی برای کمک به کل دنیا، کاری آمریکایی است. همیشه در علوم جدید و ساخت محصولات جدید پیشقدم بوده ایم، بنابراین تاسف‌بار است که بگوییم این اولین بار است که آمریکا نقشی ندارد».
مطمئناً یکسری فعالیت‌های صنعتی وجود دارد که می‌توانند تفاوت ایجاد کنند. منابع تجدیدپذیر انرژی مثل باد و خورشید و شرکت‌های خودروهای الکتریکی مثل تسلا تعیین‌کننده هستند. گیتس اشاره کرد که الکتریسیته تنها یکی از چیزهایی است که گاز گلخانه ای ایجاد می کن .
بسیاری مردم فکر می‌کنند بسیار خوب.... انرژی تجدیدپذیر، باد و خورشید، بسیار ارزان‌تر هستند.‌ ولی الکتریسیته فقط یک چهارم مشکل ماست. در واقع ما باید همه 100 درصد را حل کنیم. ممکن است هر شخصی در ذهنش باشد که الکتریسیته 25 درصد، کشاورزی 24 درصد، حمل و نقل 14 درصد. تا زمانی که شروع به کار نکنند، مشکل حل نمی‌شود.
به گفته بیل گیتس، تولید و ساخت و ساز هم گاز گلخانه ای تولید می کنند.
گیتس، رئیس هیئت مدیره مایکروسافت و مالک 1.35 درصد سهام مایکروسافت، گفت:« ما تا صفر کردن تمامی منابع فاصله داریم ولی باید این کار را هم انجام دهیم».
وی گفت به خوبی مشخص نیست که کاهش تولید گازهای گلخانه ای چقدر سخت است.او رئیس کمیسیون جهانی تطبیق هم هست که اخیراً برای تسریع جنبش جهانی یافتن راه حل هایی برای تنظیم شرایط جوی به وجود آمده است.
 

​​