فناوری اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات: دسترسی‌های اپلیکیشن دولت همراه برای ارائه خدمات است

منبع: پیوست
بعد از اعلام خبر ثبت نام کارت سوخت از طریق اپلیکیشن دولت همراه از روز گذشته (۵ آذر)، بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از دسترسی‌های غیرمجاز این اپلیکیشن به اطلاعات کاربران انتقاداتی مطرح کردند.
 
در همین زمینه امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات در توییتر خود با اعلام بررسی‌های انجام شده در مورد این دسترسی‌ها اعلام کرده که تمام این دسترسی‌ها براساس نیازهای اطلاعاتی برای ارایه خدمات صورت گرفته است.
 
او در رشته توییتی در توییتر خود در مورد جزییات این دسترسی مانند دسترسی به میکروفن، لوکیشن (مکان کاربر) و چراغ قوه اعلام کرده است:‌« دسترسی به میکروفن و لوکیشن برای سرویس اورژانس بوده است. این سرویس روی دولت همراه پیاده‌سازی شده است، ولی هنوز اجرایی نشده است. همچنین چراغ قوه برای خواندن بارکدQR در ارائه خدمات مختلف نیاز است.» او در پایان تاکید کرده که اگرچه این دسترسی‌ها برای خدمات فوق نیاز است، اما تصمیم گرفته شد تا زمان اجرایی شدن خدمات فوق، این دسترسی‌ها برداشته شود.
 
براساس اطلاعاتی که وزیر ارتباطات اعلام کرده از ۸ صبح روز گذشته (۵ آذر ماه) تا ساعت ۱۱ حدود ۱۵۷ هزار مراجعه مردمی به سامانه سهمیه سوخت انجام شده که با این کار کارت سوخت به کارت بانکی مردم متصل شده است.
 
جهرمی با بیان اینکه اگر هزینه تردد برای هر مراجعه حضور را ۱۰ هزار تومان در نظر بگیریم تا کنون ۳۳۰ میلیارد  تومان برای صدور کارت سوخت صرفه‌جویی شده است و علاوه بر اینکه مردم نیز این شیوه اداره کشور را قضاوت می‌کنند.

​​