بازار سرمایه

ورود ایرانسل به بورس به دلیل اختلاف بر سر ترکیب سهامداری منتفی شد/آسیاتک باید اصلاح حساب انجام دهد

 
 
مدیر پذیرش بورس تهران با بیان اینکه، برنامه عرضه اولیه سهام 12 شرکت جدید دربورس امسال محقق خواهد شد، گفت: بورس می‌تواند با فراهم کردن فضای شفاف اطلاعاتی امکان تصمیم گیری درست را برای همه فعالان بازار فراهم نماید.
 
اسماعیل درگاهی، مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس پیرامون آخرین وضعیت عرضه‌های اولیه جدید در این بازار گفت: عرضه اولیه 10 درصد از کل سهام پتروشیمی نوری در صورت ارائه گزارش حسابرسی شده عملکرد شش ماهه امسال خود و همچنین شفاف شدن  موضوع حساب و کتاب آن با هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس طی هفته آینده می‌تواند در دستور کار بورس تهران قرار گیرد، مگر اینکه برنامه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به عنوان سهامدار عمده برای عرضه این سهم تغییر یابد.
 
وی با بیان اینکه هنوز دامنه قیمت با توجه به عدم ارائه گزارش کامل ارزش گذاری سهام پتروشیمی نوری به بورس مشخص نیست، از برنامه عرضه اولیه سهام دیگر شرکت‌ها سخن گفت و افزود: سهام شرکت تأمین سرمایه نوین در دستور کار عرضه‌های اولیه‌های بورس تهران قرار گرفته که در صورت تهیه شدن گزارش‌های مالی آن وارد بورس تهران خواهد شد.
 
به گفته وی، همچنین درج نماد معاملاتی فروشگاه‌های افق کوروش در تابلوی معاملات بورس تهران صورت گرفته و در اولویت سوم عرضه‌های اولیه امسال بورس تهران قرار دارد.
 
به گفته این مقام مسئول سهام دو شرکت بورس کالای ایران و پتروشیمی خراسان برای انتقال به تابلوی بورس تهران از فرابورس نیز به زودی انجام خواهد شد.
 
درگاهی ادامه داد: سهام شرکت‌های تأمین سرمایه لوتوس پارسیان و سیمرغ در صورت برطرف شدن ایرادهای اداره ثبت شرکت‌ها نیز در در تابلوی معاملات بورس تهران درج می‌شود.
 
مدیر پذیرش سهام در بورس تهران از منتفی شدن پذیرش سهام ایرانسل در بورس تهران به دلیل اختلاف بر سر ترکیب سهامداری طرف ایرانی و آفریقای جنوبی و عدم ترغیب آن از سوی سازمان تنظیمات رادیویی سخن گفت و افزود:آسیا تک باید یکسری اصلاح حساب‌ها را انجام دهد و این کار در حال انجام است.
 
وی با بیان اینکه با عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها برنامه عرضه اولیه سهام 12 شرکت جدید دربورس تا پایان امسال محقق خواهد شد، افزود: بورس می‌تواند با فراهم کردن فضای شفاف اطلاعاتی امکان تصمیم گیری درست را برای همه فعالان بازار فراهم نماید.
 
بازار سرمایه شفاف و هوشمند با وجود خرد جمعی می‌تواند مسیر خود را بیابد، اما اینکه بازار سهام ایران تا چه حد با بازارهای جهانی تفاوت دارد، ناشی از فاکتورهای متعددی است که فقط به دلیل نقش بورس در این متغیرها نیست و از دلایل بنیادی دیگری تبعیت می‌کند.

​​