تجارت الکترونیک

دستور رفع فیلتر از سهام‌یاب صادر شد

منبع: پیوست
بانک پاسارگاد بعد از تقریبا یک ماه شکایت خود از سرویس سهام‌یاب که منجر به فیلتر شدن این سرویس شده بود را پس گرفت. فاطمه جعفری، مدیرعامل سهام‌یاب در گفت‌وگو با پیوست ضمن اعلام این خبر گفت:‌ «امروز صبح (۱۲ آذر) با مراجعه به دادسرا و برای پیگیری شکایت بانک پاسارگاد متوجه شدیم که این بانک شکایت خود از سهام‌یاب را پس گرفته است.»
 
براساس اظهارات او با این اتفاق بازپرس پرونده این شکایت نیز درخواست رفع فیلتر از سهام‌یاب را به دادستانی ارجاع داده و بین یک هفته تا ۱۰ روز به دلیل انجام فرایند‌های فنی و نامه‌نگاری‌های لازم به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنتی، از این سرویس رفع فیلتر خواهد شد.
 
سهام‌یاب شبکه اجتماعی و اطلاع رسانی بازار بورس ایران ۶ آبان و بنا بر شکایت بانک پاسارگاد فیلتر شد. بانک پاسارگاد در شکایتی به دادگاه رسانه (شعبه ۲ بازپرسی) از این سرویس به عنوان اینکه مجوز مطبوعات ندارد شکایتی مطرح و اعلام کرده بود که سهام‌یاب از طریق تشویش اذهان عمومی در حال تحریک سهامداران این بانک است.
 
اما  ۲۲ آبان ماه مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد در گفت‌و گو با پیوست اعلام کرد که دلیل فیلتر شدن سایت سهام‌یاب، نه شکایت این بانک بلکه نداشتن مجوز وزارت ارشاد بوده است. همچنین قاسمی تاکد کرد که با این حال بانک پاسارگاد همین امروز شکایت خود از سهام‌یاب را پس می‌گیرد. حالا به نظر می‌رسد بعد از ۲۱ روز از این اظهارات پاسارگاد شکایت خود از سهام‌یاب را پس گرفته است.

​​