فناوری اطلاعات

پلیس راننده خواب آلود تسلا را دستگیر کرد

منبع: فارس
در شرایطی که بسیاری از شرکت های خودروسازی برای تولید اتومبیل هایی تلاش می کنند که نیازی به راننده نداشته باشند، سهل انگاری برخی از این شرکت ها شرایط دشواری را به وجود آورده است.
 
به گزارش اکستریم تک، به تازگی پلیس کالیفرنیا مجبور به دستگیری راننده یکی از خودروهای شرکت تسلا شده که در پشت فرمان یکی از این خودروها به خواب رفته بود.
 
اگر چه برخی خودروهای تسلا به صورت خودران یا نیمه خودران طراحی شده اند، اما معمولا به منظور کنترل آنها و اطمینان از عدم وقوع حادثه رانندگی یک فرد راننده در خودروهای یادشده حضور می یابند.
 
خودروهای خودران تسلا نیز به برخی امکانات خودکار مجهز هستند که از جمله آنها می توان به تعیین مسیر خودکار و همین طور ترمز گرفتن در صورت لزوم، اسکن کردن محیط اطراف برای جلوگیری از برخورد به مانع و غیره اشاره کرد.
 
اما علیرغم همه این امکانات هنوز مجوزهای لازم برای هدایت خودکار کامل خودروهای مذکور صادر نشده و لذا یک فرد راننده باید در آنها حضور داشته باشد.
 
نکته جالب اینکه پلیس برای متوقف کردن این خودرو از مدل اس تسلا مجبور شد آن را در حدود 11 کیلومتر تعقیب کند. بعد از بررسی مشخص شد راننده خودروی یادشده به علت مصرف بیش از حد مشروبات الکی به خواب رفته است. قرار است دادگاه به اتهامات این فرد رسیدگی کند.

​​