تلفن همراه

اولین تماس ویدئویی با فناوری نسل پنجم اینترنت برقرار شد

منبع: انتخاب
به‌تازگی یکی از اپراتورهای مخابراتی کره جنوبی اعلام کرده است که موفق شده یک تماس ویدئویی با بهره‌گیری از فناوری شبکه ۵G برقرار کند.
 
از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگ‌ترین اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت‌ هستند.
به نظر می‌رسد یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای فعال در کره جنوبی در برقراری تماس و ارتباط ویدئویی با بهره‌گیری از نسل پنجم اینترنت همراه ۵G پیشقدم شده و اعلام کرده است که موفق شده است یک ارتباط و مکالمه ویدئویی پرسرعت و موفقیت‌آمیز را میان دو نفر از مدیران ارشد این شرکت در دو شهر بوندانگ و میوندانگ در کره جنوبی برقرار کند.
این اپراتور مخابراتی همچنین اعلام کرده که توانسته است با استفاده از گوشی هوشمند سامسونگ مجهز به فناوری شبکه ۵G به برقراری یک ارتباط و مکالمه ویدئویی بپردازد.
بر اساس گزارشی که در وب سایت telecomtv آمده است، این اپراتور مخابراتی تاکنون شبکه اینترنت ۵G را در ۱۳ شهر کره جنوبی راه‌اندازی کرده و تحت پوشش خود قرار داده است تا با برقراری و نصب تمامی تجهیزات لازم در سال آینده به کاربران و مشترکانش این امکان را بدهد تا از شبکه اینترنت پرسرعت ۵G بهره‌مند شده و اطلاعات و داده‌های موردنظر خود را با سرعت و کیفیت بیشتری برای دوستان و مخاطبان خود ارسال کنند.

​​