تلفن همراه

توسط ترکها و ظرف دوسال دفترچه‌های بیمه حذف و الکترونیکی می‌شوند

مدیر عامل بیمه سلامت ایران گفت: با همکاری هایی که در زمینه فناوری اطلاعات با کشور ترکیه آغاز کرده ایم در دو سال آینده بستر خدمات الکترونیک سلامت تکمیل و دفترچه های بیمه کاملاً حذف می شود.

 
 
طاهر موهبتی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت مدوفاس ترکیه افزود: به دنبال این هستیم که در سراسر کشور بیمار از لحظه ورود به مطب به جای دفترچه فقط کد ملی خود را ارائه دهد و یک کد رهگیری 16 رقمی دریافت کند که نقش دفترچه را دارد.
 
وی گفت: یک درگاه واحد در دسترس تمام پزشکان کشور قرار می گیرد که می توانند دارو و خدمات پاراکلینیکی را از طریق نسخه های الکترونیک در این درگاه ثبت کنند.
 
موهبتی افزود: قواعد بیمه گری در این درگاه رعایت خواهد شد به طوری که مثلاً تجویز یک داروی خاص باید توسط پزشکانی که تخصص لازم را دارند انجام شود و نه همه پزشکان و یا سقف خدمات بیمه ای نیز در این درگاه رعایت خواهد شد مثلاً فرد نمی تواند بیش از سه بار در یک سال برای سونوگرافی از بیمه استفاده کند.
 
وی ادامه داد: با این کار کاغذ به طور کامل از سیستم حذف می شود، ما اکنون در سال حدود 181 میلیون بار مراجعه سرپایی داریم که این حجم مراجعات اسناد زیادی را در مراکز درمانی و بیمه ها ایجاد می کند.
 
مدیر عامل بیمه سلامت ایران گفت: در بخش بستری هم سامانه الکترونیک کمک می کند تا از لحظه پذیرش بیمار تمام صورت حساب ها به صورت الکترونیک ثبت شود و دیگر نیاز نیست بعد از ترخیص بیمار اسناد کاغذی زیادی برای بررسی هزینه خدمات به بیمه ها ارسال شود.

​​