فناوری اطلاعات

رئیس گوگل اتهام غرض ورزی سیاسی را رد کرد

منبع: فارس
ساندار پیچای رئیس گوگل ادعاهای طرح شده در مورد غرض ورزی سیاسی این شرکت و دستکاری نتایج جستجو بر علیه جمهوری خواهان را رد کرد.
 
به گزارش یاهونیوز، وی که پاسخگوی سوالات برخی نمایندگان کنگره آمریکا در مورد عملکرد این شرکت بود در صحبت های خود به موضوعات مختلفی مانند نحوه استفاده از داده های خصوصی کاربران، راه اندازی موتور جستجوی گوگل در چین و غیره نیز پرداخت.
 
پیچای به نمایندگان کنگره گفت که کارکنان این شرکت قادر به دستکاری نتایج جستجویی که کاربران می بیننند، نیستند و اتهاماتی که جمهوری خواهان در این زمینه به گوگل وارد کرده اند درست نیست.
 
ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم پیش از این گوگل را متهم کرده بود که کاری می کند تا به طور مرتب اخبار منفی در مورد وی و جمهوری خواهان در جستجوگر این شرکت دیده شود. پیچای سپس توضیح داد که چرا در صورت جستجوی کلمه احمق در بخش جستجوی عکس گوگل تصویر ترامپ ظاهر می شود و این مساله را به تلاش بسیاری از کاربران گوگل برای نسبت دادن عکس یادشده به کلمه احمق نسبت داد.
 
پیچای راه اندازی نسخه ای از جستجوگر گوگل در چین که به صورت سانسور شده عمل کند را هم رد کرد. او تصریح کرد کاربران می توانند در مورد میزان و نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات خود با گوگل تصمیم گیری کنند و روزانه 20 میلیون نفر در سراسر جهان از طریق بخش تنظیمات این کار را انجام می دهند.
 

​​