فناوری اطلاعات

گوگل کروم را به روزرسانی کنید

مرکز ماهر با انتشار به‌روزرسانی مرورگر گوگل کروم از کاربران خواست برای جلوگیری از آسیب‌پذیری این مرورگر، آن را به روزرسانی کنند.
 
به تازگی آسیب‌پذیری‌های چندگانه در مرورگر کروم کشف شده است که کمترین آنها می‌تواند به مهاجم اجازه دهد کد دلخواه را در متن مرورگر اجرا کند. بر این اساس بسته به امتیازات مربوط به برنامه، مهاجم می‌تواند برنامه‌ای را نصب کند، به داده‌ها دسترسی داشته باشد، آنها را تغییر دهد  یا حذف و حتی حساب کاربری جدیدی برای خود ایجاد کند. در صورتی که کاربری یک صفحه ساخته شده از سوی مهاجم را مشاهده کند، این آسیب پذیری قابلیت سوء استفاده خواهد داشت. مرکز ماهر تأکید کرد، اگر این برنامه با حقوق کاربری پایین‌تری پیکربندی شده باشد، بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری، تأثیر کمتری خواهد داشت. سطح ریسک این آسیب‌پذیری برای سازمان‌های دولتی و خصوصی در حد متوسط و زیاد ارزیابی شده است.
این مرکز اعلام کرد، در حال حاضر هیچ گزارشی از سوء استفاده از این باگ امنیتی دریافت نشده است. با این حال به کاربران گوگل کروم توصیه می‌شود که آخرین نسخه را به‌روزرسانی کنند. از سوی دیگر برای کاهش اثرات حمله تمام نرم‌افزارها با سطح دسترسی پایین اجرا شود. همچنین به کاربران تأکید شده است که وب سایت‌های غیرقابل اعتماد را باز نکرده و لینک‌هایی با منبع نامشخص و غیرقابل اعتماد را دنبال نکنند.
 

​​