فناوری اطلاعات

«الکسا» پاسخگوی سؤال های شما

منبع: ایران آنلاین
دستیار مجازی الکسا از این پس با بهره‌گیری از اطلاعات موتور جست‌و‌جوی محاسباتی ولفرام آلفا، قادر به پاسخگویی به سؤالات ریاضی و علمی کاربران است.
 
اواخر هفته گذشته موتور جست‌و‌جوی ولفرام آلفا در جمع خبرنگاران خبر از ادغام دانش محاسباتی خود با الکسا آمازون داد. مدیران این موتور جست‌و‌جو با طرح سؤالاتی از الکسا نشان دادند که دستیار صوتی آمازون چگونه از اطلاعات ثبت شده در درگاه این موتور جست‌و‌جو استفاده کرده و به سؤالات ریاضی و علمی کاربران پاسخ می‌دهد.
ولفرام آلفا از الکسا پرسید: قوها تا چه ارتفاعی پرواز می‌کنند؟ الکسا نیز پاسخ داد تا ارتفاع 25 متری از زمین. دستیار مجازی الکسا پیشتر اطلاعات خود را از سایت‌هایی همانند ویکی پدیا، Accuweather و Stats.com به‌دست می‌آورد. گفتنی است با ادغام دانش‌های قبلی الکسا با اطلاعات ثبت شده در موتور جست‌و‌جوی محاسباتی، از این پس کاربران قادر به طرح سؤالات بسیار مشکل و محاسباتی از الکسا خواهند شد.
به هر حال، الکسا در حال حاضر متخصص در زمینه‌های جدیدی از جمله ریاضی، علوم، نجوم، مهندسی، جغرافیا و تاریخ بوده و می‌تواند به مشکل‌ترین سؤالات محاسباتی و علمی کاربران نیز پاسخ دهد. این قابلیت جدید نحوه استفاده از دستیار هوشمند الکسا را جذاب‌تر از همیشه کرده است. تصور کنید که شما در منزل نشسته و از یخچال هوشمند مجهز به دستیار صوتی الکسا بپرسید ملکه الیزابت در سال 1947 چند ساله بود؟ یا از توستر هوشمند خود سؤالات پیچیده ریاضی کرده و محاسبات سخت را در کمترین زمان از زبان سیستم‌های هوشمند در منزل خود بشنوید.
گفتنی است ولفرام آلفا یک موتور جست‌و‌جوی محاسباتی است که در ماه مه سال 2009 توسط مؤسسه بین‌المللی ولفرم ریسرچ راه‌اندازی شد. این سیستم قادر به پاسخگویی دقیق و گسترده در سؤالات علمی و محاسباتی بوده و سؤالات ریاضی را در کمترین زمان ممکن پاسخ می‌دهد.
 

​​