تلفن همراه

هواوی به قول خود عمل کرد

منبع: ایسنا
شرکت چینی هواوی اعلام کرد که قبل از پایان سال جاری میلادی، توانسته است به هدف خود یعنی فروش ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال دست پیدا کند.
 
شرکت هواوی در ماه اوت سال جاری میلادی اعلام کرده بود قصد دارد به هدف فروش ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۸ میلادی دست یابد که به نظر می رسد حالا قبل از به پایان رسیدن سال جاری میلادی توانسته است به هدف و برنامه خود دست پیدا کند و هم اکنون با اعلام آن به عملکرد و موفقیت خود می بالد.
 
این شرکت با انتشار بیانیه‌ای به گزارشگر سی‌نت خاطرنشان کرده است که با فروش موفقیت آمیز گوشی‌های هوشمند و پرچمدار پی ۲۰، میت ۲۰ و آنر ۱۰ توانسته است به این هدف دست پیدا کند به گونه‌ای که ظرف کمتر از شش ماه، از ماه اوت ۲۰۱۸ تا نیمه ماه دسامبر آمار فروش خود را از ۱۸۰ میلیون دستگاه به ۲۰۰ میلیون دستگاه رسانده است.
 
با اینکه هواوی در ایالات متحده آمریکا با مشکلات و چالش های متعددی از سوی دولت دونالد ترامپ و قوانین منع استفاده تجهیزات و محصولات توسعه داده شده توسط این شرکت چینی به اتهام جاسوسی مواجه شده است، در کشور چین و اروپا از محبوبیت و استقبال بی نظیری  برخوردار شده و سهم بزرگی از بازار این کشورها را به خود اختصاص داده است.
 
در اوایل سال جاری میلادی بود که دولت ایالات متحده آمریکا فعالیت شرکت چینی هواوی را در این کشور به اتهام تلاش برای جاسوسی و دسترسی به اطلاعات مقامات و شهروندان آمریکایی با استفاده از محصولات و تجهیزات خود ممنوع اعلام کرد و از آن پس نیز تلاش کرد تا بتواند سایر کشورهای هم پیمان خود را به منع استفاده از محصولات هواوی متقاعد کند.
 
هواوی هم‌اکنون دومین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند و یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در جهان به شمار می‌رود که در زمینه برقراری و اتصال اینترنت و شبکه‌های مخابراتی فعالیت‌های گسترده و بی‌شماری کرده است.
 
هواوی در این بیانیه مدعی شده است که در حال حاضر بالغ بر ۵۰۰ میلیون نفر در بیش از ۱۷۰ کشور جهان از گوشی های هوشمند ساخت این شرکت چینی استفاده می کنند.
 

​​