فناوری اطلاعات

افزایش ۱۸ درصدی قیمت اینترنت شرکت مبین‌نت

شرکت ارتباطات مبین‌نت با اعلام خبر افزایش ۱۸درصدی قیمت اینترنت خود گفته‌ که این افزایش قیمت اینترنت به دنبال افزایش قیمت در تمام‌ حوزه‌ها بوده‌است. این شرکت‌ با ارسال ایمیلی به رسانه‌ها  اعلام کرده که دلیل افزایش قیمت اینترنت این شرکت به دنبال افزایش قیمت در بسیاری از حوزه‌ها  از جمله تأمین ارز موردنیاز، قیمت زیرساخت‌ها و تجهیزات موردنیاز بوده است. مبین‌نت یادآور شده این شرکت مجموعه طرح‌های اینترنت خود را در سال‌های اخیر کاهش داده بود اما به دنبال افزایش قیمت در بسیاری از حوزه‌ها  ناگزیر به حذف سیاست‌های تشویقی خود و بازگرداندن قیمت‌ طرح‌ها، به تعرفه‌های سال ۱۳۹۵ شده است.
 
مبین‌نت توضیح داده که متوسط ۱۸ درصد افزایش قیمت روی طرح‌های مختلف تمدید اینترنت، نتیجه‌ی افزایش قیمت در بسیاری از تجهیزات فنی و هزینه‌های سرسام‌آور نگهداری شبکه‌های بی‌سیم بوده است.
 
مبین‌نت با یادآوری این نکته که این شرکت در تلاش برای رعایت حقوق مشترکان خود است؛ اعلام کرده علی‌رغم بروز افزایش قیمت چندین درصدی در تمامی بخش‌های جامعه و اینترنت کشور، قیمت اینترنت خود را صرفاً به قیمت‌های دو سال گذشته برگردانده است. در پایان هم این شرکت این وعده را داده که به ‌محض ایجاد امکانات لازم، بازهم سیاست‌های تشویقی و تخفیف‌های ویژه را به نفع کاربران اینترنت پرسرعت خود اعمال خواهد کرد. 

​​