رسانه‌های اجتماعی

پیش بینی افزایش سهام فیس بوک در سال 2019

منبع: دیجیاتو
نتایج یک پیش‌بینی جدید نشان می‌دهد سهام فیس‌بوک می‌تواند در سال 2019 با ارزش 160 دلار به ازای هر سهم فروخته شود. این پیش‌بینی بسیار فراتر از حد انتظار برخی از سهامداران یا مردم عادی است.
 
گمانه زنی جدید در مورد ارزش سهام فیس‌بوک از سوی شرکت پژوهشی به‌نام سیترون ریسرچ اواخر هفته گذشته منتشر شده است. این مؤسسه ضمن حمایت از فیس‌بوک اعلام کرد که احتمال می‌دهد ارزش سهام این غول فناوری در سال 2019 به 160 دلار برسد، زیرا درآمد و پایگاه کاربری این شرکت در سال‌جاری تأثیر کمی از رسوایی‌های مرتبط با کمبریج آنالیتیکا و مسائل حریم خصوصی متحمل شده است.
البته منظور این مؤسسه از کاهش کم، کاهشی 28 درصدی است، چرا که هر سهم این شبکه اجتماعی در سال‌جاری میلادی به 129.57 دلار رسید. اما با همه اینها به نظر می‌رسد این روند کاهشی بازهم نسبت به فاجعه‌ای که پیش‌بینی می‌شد رخ دهد قابل تحمل است. طبق نظریات سیترون سرمایه‌گذاران با تغییر رفتار کاربران و وابستگی کاربران نسبت به اینستاگرام، از فیس‌بوک به اینستاگرام کوچ می‌کنند و روند فعالیت‌های بازرگان و تجاری خود را به آن سمت و سو متمایل می‌کنند. 
در بخشی از این گزارش آمده است که فیس‌بوک راهی طولانی را طی کرده و در واقع جلب اعتماد از فروشنده‌های ساده را تبدیل به جلب اعتماد بازیکنان بزرگ بازار تجارت کرده است. همان‌طور که سرمایه‌گذاران نگران سر و صداهای مرتبط با حریم خصوصی و مسائل تبلیغاتی هستند، فیس‌بوک نیز در این خصوص نگرانی‌هایی دارد.
 

​​