لبه تکنولوژی

چین ارزان‌ترین خودروی الکتریکی را تولید می‌کند

یک شرکت خودروسازی چینی، از نوعی خودروی الکتریکی کوچک رونمایی کرده که نسبت به مدل‌های دیگر، قیمت مناسب‌تری دارد.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، شرکت خودروسازی چینی "گریت وال موتورز" (Great Wall Motors) اعلام کرده که قصد دارد بازار خودروی الکتریکی چین را با نخستین خودروی کوچک از برند جدید خود موسوم به "اورا"(Ora) متحول کند.
 
خودروی "اورا آر1 مدل 2019 "(2019 Ora R1)، یک خودروی الکتریکی کوچک با ضمانت بلندمدت است که می‌تواند تا 312 کیلومتر را طی کند و می‌توان آن را با قیمت دولتی که از 8680 دلار آغاز می‌شود، خریداری کرد.
 
در حالی که خودروسازان آمریکایی مانند تسلا، به سوی تولید خودروهای الکتریکی گرانقیمت پیش می‌روند، چین تلاش می‌کند خودروهای الکتریکی را به همراه کمک هزینه به مردم ارائه دهد. این کمک‌ هزینه که میانگین آن به حدود 10 هزار دلار می‌رسد، شکافی میان دولت مرکزی چین و برنامه‌های محلی آن ایجاد کرده است.
 
چین با داشتن جمعیت بسیار، از مشکلات مربوط به آلودگی هوا رنج می‌برد که هر سال به مرگ صدها هزار شهروند منجر می‌شود. همین مشکل، شرکت‌های خودروسازی الکتریکی را به یافتن یک راه حل مناسب ترغیب کرده است.
 
خودروهای اورا آر1 با قیمت‌های بین 8680 تا 11293 دلار، گزینه خوبی برای مصرف‌کنندگان هستند.
 
 
اورا آر1، یک خودروی کوچک چهار درب با یک موتور 35 کیلووات است که می‌تواند با سرعت 62 مایل بر ساعت حرکت کند.
 
باتری 35 کیلوواتی این خودرو در طرح آزمایشی توانست تا 312 کیلومتر را طی کند که قابلیتی مناسب و کاربردی برای مسافران درون شهری به شمار می‌رود.
 
اورا1، یک خودروی کاربردی با قیمت مناسب است که شرکت سازنده، کل آن را برای طی کردن مسافت 120 هزار کیلومتر در طول سه سال و قطعات اصلی آن را برای 150 هزار کیلومتر در پنج سال ضمانت می‌کند.
 
اورا در حال حاضر، تنها در چین عرضه شده اما هدف سازندگان، عرضه آن به بازارهای جهانی است.

​​