فناوری اطلاعات

اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه آمریکا در باره برنامه فضایی ایران

در ادامه روند نگرانی آمریکایی ها از پیشرفت و برنامه های علمی، فضایی و نظامی ایران، وزیر خارجه دولت ترامپ روز پنجشنبه در تازه ترین واکنش با ایراد سخنانی مداخله جویانه اعلام کرد که از تهران می خواهد برنامه های فضایی خود را متوقف کند.
 
 
به گزارش ایرنا، مقامات ایران بارها اعلام کردند که برنامه های فضایی کشور، 'علمی و صلح آمیز' است و تهران همواره تأکید داشته که مواضع آمریکا و سخنان مقامات دولت ترامپ از جمله سخنان اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه را مداخله در امور داخلی خود می داند. 
 
 
پایگاه اینترنتی «واشنگتن اگزامینر» نوشت: مایک پمپئو درباره ادامه برنامه فضایی ایران و انجام آزمایش های موشکی به تهران هشدار داد و خواستار توقف آن شد. 
 
به نوشته این رسانه، وی افزود: آمریکا از تهران می خواهد که همه فعالیت های مربوط به موشک های بالستیک خود را متوقف کند. ما هرگز کنار نمی نشینیم تا تماشاگر اقدامات مخرب ایران در جهان شویم. 
 
وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: به تهران توصیه می کنم که در پرتاب موشک های تحریک آمیز خود تجدید نظر کند و برنامه های فضایی و موشک های بالستیک برای این کشور، دستاوردی جز انزوای دیپلماتیک ندارد. 
 
پمپئو مدعی شد: فرانسه، انگلیس و آلمان نیز معتقدند که برنامه های موشکی ایران مخالف با قطعنامه های بین المللی از جمله قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است و تهران باید هرچه سریعتر در خصوص این گونه اقدامات تجدید نظر کند. 

​​