تلفن همراه

اندازه گیری pH پوست با حسگر هوشمند

منبع: ایران آنلاین
کمپانی لورئال از جدیدترین محصول فناورانه خود در نمایشگاه CES 2019 رونمایی کرد. این محصول اولین حسگر هوشمند در جهان بشمار می‌رود که با قرار‌گیری بر ساعد کاربران، مقدار PH پوست را در کمترین زمان ممکن اندازه‌گیری کرده و محصولات سلامت و زیبایی متناسب با وضعیت پوست را به کاربر پیشنهاد می‌دهد.
 
این سنسور هوشمند با نام تجاری La Roche-Posay طراحی شده و بنا به ادعای این کمپانی متعهد شده تا پیشرفت‌های علمی در حوزه سلامت و زیبایی پوست را به‌طور مستقیم و بدون نیاز به حضور متخصصان پوست و مو به کاربران ارائه دهد. این حسگر کوچک و منعطف برخلاف روش‌های قبلی اندازه‌گیری pH پوست که با نمونه عرق بسیاری مشخص می‌شد، کمترین میزان عرق را از طریق شبکه‌ای از میکروکانال‌ها جذب کرده و در عرض 15 دقیقه نتیجه را به کاربر اعلام می‌کند. تنها کافی است کاربر این سنسور هوشمند را به ساعد خود چسبانده و آن را بین 5 تا15 دقیقه نگه دارد تا مرکز این سنسور رنگی شود.
این حسگر هوشمند با کمک یک الگوریتم پیشرفته از کمترین میزان عرق بدن نمونه‌برداری کرده و مقدار pH پوست را اندازه‌گیری می‌کند. اطلاعات و داده‌های ثبت شده توسط این حسگر به تلفن همراه کاربران با سیستم عامل‌های Android و iOS ارسال می‌شود. این حسگر همزمان با ارائه اطلاعات مورد نظر، مناسب‌ترین و بهترین محصولات سلامت و زیبایی را به کاربر ارائه می‌کند.
به‌گفته محققان این کمپانی، اندازه‌گیری pH بخصوص در فصول مختلف برای کاربران امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر بشمار می‌رود، چرا که بر هم خوردن تعادل این فاکتور مهم، سلامت پوست را به‌خطر انداخته و با تشدید عوامل محیطی می‌تواند واکنش‌های التهابی از جمله خشکی، اگزما و... را ایجاد کند.
بسیاری از متخصصان پوست با مشاهده این فناوری ابراز شگفتی کرده و این حسگر هوشمند را ابزاری الهام بخش برای اتخاذ عادت‌های بهداشتی سالم برای تمامی کاربران معرفی کردند؛ فناوری که به یقین دنیای مراقبت و سلامت پوست را در سال 2019 به چالش خواهد کشید.
 

​​