فناوری اطلاعات

چمدان هوشمندی که کاربر را دنبال می‌کند

منبع: ایران آنلاین
چمدان روباتیک Ovis با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و الگوریتم‌های رایانه‌ای موانع را تشخیص داده و به‌طور خودران کاربر را دنبال می‌کند.
 
اواسط هفته گذشته کمپانی روباتیک ForwardX در یک نشریه مطبوعاتی خبر از طراحی یک چمدان هوشمند داد. این چمدان با تجهیز به هوش مصنوعی کاربر را تشخیص داده و به طور اتوماتیک به‌دنبال او حرکت می‌کند. اصولاً حمل چمدان در فرودگاه‌ها و سفرهای تفریحی کار دشوار و چالش برانگیزی است، چرا که اغلب چمدان‌ها سنگین بوده و کاربر به‌طور مداوم نگران جاگذاشتن آن در مکانی دیگر است. در همین راستا این کمپانی فناورانه، چمدان هوشمندی طراحی و ساخته است که به طور اتوماتیک حرکت کرده و کاربر را با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی تشخیص داده و دنبال می‌کند. 
این سیستم هوشمند با حسگرهای حساس، موانع را به سهولت تشخیص داده و از آنها گذر می‌کند. 
این سیستم تا فاصله‌ای 2 متری با کاربر حرکت کرده و در صورت دور شدن ناگهانی پیام هشداری را به تلفن همراه کاربر ارسال کرده و موقعیت مکانی خود را اطلاع می‌دهد. این سیستم به‌دلیل وجود یک ردیاب هوشمند در تجهیزات داخلی در هر مکانی قابل ردیابی بوده و در صورت سرقت به سهولت پیدا می‌شود. 
این چمدان دارای باتری است که با هر بار شارژ شدن به مدت 48ساعت عمر مفید می‌کند. پاوربانک داخلی این سیستم همچنین امکان شارژ تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی کاربر را در هر زمان و مکانی فراهم می‌کند. این سیستم نوآورانه به‌دلیل طراحی بی‌نظیر و هوشمندانه مورد توجه بسیاری از کمپانی‌های فناوری قرار گرفته است. پیش‌بینی شده است این گجت هوشمند در نیمه اول سال 2019 و با قیمتی برابر 799 دلار امریکا به بازارهای جهانی عرضه شود.
 

​​