فناوری اطلاعات

تراکنش های اسنپ در انحصار آپ قرار گرفت

منبع: فناوران
شرکت آسان پرداخت پرشین در اطلاعیه ای از تاسیس شرکت مشترکی با گروه اینترنتی رز و تمرکز تراکنش های مجموعه اسنپ از طریق آپ خبر داد.
 
در اطلاعیه ای که به امضای حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین رسیده و به عنوان افشای اطلاعات با اهمیت در سامانه کدال درج شده آمده است:
«به استحضار می رساند با توجه به رشد دانلود اپلیکیشن آپ و عبور از مرز 30 میلیون، افق فعالیت های شرکت در این زمینه مبتنی بر ایجاد یک Market Place جامعه، در دسترس و اسان در اپلیکیشن آپ است.
به همین دلیل و در جهت گسترش و تنوع خدمات قابل ارایه، تمرکززدایی از درآمدهای صرف مبتنی بر کارمزدهای شاپرکی و همچنین با نگاه حداکثرسازی منافع بلندمدت برای تمامی ذی نفعان از جمله کاربران و سهامداران محترم، شرکت آسان پرداخت پرشین و گروه اینترنتی رز (گروه شرکت های اسنپ، اسنپ فود، اسنپ تریپ، اسنپ مارکت، بامیلو، اسنپ کیو و...) در جهت افزایش توان رقابتی و گسترش میزان دسترسی های عموم، در قالب یک همکاری مشترک (JV) برای اقدامات اجرایی ثبت شرکتی (new company) با مالکیت 70 درصد آسان پرداخت و 30 درصد گروه اینترنتی رز به جمع بندی قطعی و تفاهم نهایی رسیده اند.
رئوس اهداف و کارکردهای این شرکت عبارت است از:
1- تمرکز و استقرار انحصاری تمامی خدمات گروه اینترنتی رز مانند کیف پول اسنپ، اسنپ فود، اسنپ مارکت، اسنپ تریپ، بامیلو، اسنپ کیو و... بر بستر اپلیکیشن آپ در قالب شرکت فوق که به مرور در حال پیاده سازی در اپلیکیشن آپ بوده و به مرور قابل مشاهده و استفاده کاربران است.
2- توزیع منافع حاصل از فروش و ارایه خدمات ارایه شده بر بستر اپلیکیشن آپ (به استثنای کارمزدهای شاپرکی) به شرکت مسترک با همان سهم الشرکه تعیین شده.
3- تمرکز کلیه پرداخت های کاربران، مشتریان و تراکنش های مجموعه اسنپ از طریق درگاه های پرداخت مربوط به آپ یا کیف پول مشترک.
لازم به ذکر است با توجه به آغاز عملیات اجرایی موارد فوق الذکر، کلیه اثرات مالی این مشارکت بر درآمد مستقیم آپ و شرکت مشترک، پس از بررسی های لازم و به محض مشخص شدن از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران ارجمند خواهد رسید.»
 

​​