رگولاتوری

اپراتورها تخلفی در محاسبه قیمت اینترنت ندارند

منبع: مهر
معاون وزیر ارتباطات از بررسی عملکرد اپراتورهای ارتباطی در نحوه محاسبه قیمت اینترنت برمبنای ترافیک داخلی و خارجی خبر داد و گفت: در این بررسی، تخلفی از سوی اپراتورها مشاهده نشد.
 
حسین فلاح جوشقانی با اشاره به دستور وزیر ارتباطات مبنی بر بررسی نحوه محاسبه قیمت اینترنت کاربران از سوی اپراتورها که باید برمبنای ۳ مدل تعرفه نیم بها برای سایت‌های داخلی، تعرفه یک سوم برای پیام رسان‌های بومی و تعرفه کامل برای ترافیک بین‌الملل و سایت‌های خارجی انجام شود، اظهار داشت: با وجودی که در این زمینه شکایتی نداشتیم اما به‌دلیل ادعای یکی از مدیران پیام رسان‌های بومی مبنی بر اینکه قیمت یک سوم مصرف، برای پیام رسان‌های داخلی محاسبه نمی‌شود، وزیر ارتباطات دستور پیگیری نحوه محاسبه قیمت اینترنت کاربران را به رگولاتوری داد.
رئیس سازمان رگولاتوری با بیان اینکه مطابق مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت استفاده از پیام رسان‌های داخلی یک سوم و برای سایت‌های داخلی نیم بها است، افزود: بررسی‌ها نشان داد که تا پایان آذرماه تمامی اپراتورهای ارتباطی در ارائه سرویس اینترنت به کاربران، این مدل تعرفه‌گذاری را رعایت کرده‌اند.
رئیس سازمان رگولاتوری  گفت: بررسی عملکرد اپراتورهای ارتباطی در اعمال تعرفه‌های اینترنت، به‌صورت مرتب، دوره‌ای و رندومی انجام می‌شود و تنها بر مبنای شکایت نیست.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه اپراتورها باید جزئیات رفتار ترافیک اینترنت کاربران را در اختیارشان بگذارند، ادامه داد: این نحوه محاسبه مشخص است و مشترکان از طریق تماس با مرکز تماس اپراتور یا اپلیکیشن حساب شخصی می‌توانند میزان و نمودار مصرف اینترنت خود را مشاهده کنند. 
 

​​