رگولاتوری

بررسی مشکلات ارتباطی استان مازندران در سفر رییس رگولاتوری

نشست بررسی مشکلات ارتباطی استان مازندران با حضور رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات و برخی از مدیران این سازمان و اپراتورهای سیار در ساری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حسین فلاح جوشقانی در این نشست با اشاره به اینکه استان مازندران از نظر وضعیت پوشش ارتباطی جزو استانهای خوب  دسته بندی می شود، گفت: این استان از نظر جغرافیایی، به دلیل کوهستانی بودن و تعداد و پراکندگی روستاها ویژگیهای خاصی دارد که کار اپراتورها را برای ایجاد و گسترش زیرساخت های ارتباطی و سرویس دهی سخت تر می کند.
وی افزود: با توجه به توریست پذیر بودن این استان بررسی ها نشان می دهد غالب مسافران در این استان در مقایسه با سواحل دریا، مناطق کوهستانی و جنگل ها را برای سفر و اقامت انتخاب می کنند و این موضوع ضرورت پوشش دهی مطلوب و سرویس رسانی در این مناطق را دوچندان می کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بررسی موانع و مشکلات ارتباطی این استان تاکید کرد: پس از بررسی دلایل مشکلات، اپراتورها متعهد شدند برخی از مشکلات مربوط به پوشش ارتباطی در جاده ها و مناطق روستایی را تا دهه فجر سال جاری و برخی دیگر را تا خرداد ماه سال ۹۸ رفع کنند.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حاشیه نشست هم اندیشی مشکلات ارتباطی استان مازندران در راستای همفکری و جلب مشارکت سایر دستگاهها و نهادهای دولتی برای رفع مشکلات با احمد حسین زادگان استاندار این استان دیدار کرد.

​​