تلفن همراه

واردات موبایل مسافری آزاد بوده و همچنان هست

منبع: فارس
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل در واکنش به خبر آزاد شدن واردات گوشی مسافری می‌گویند: واردات گوشی مسافری از قبل آزاد بوده است و تغییری در روال موجود ایجاد نشده است.
 
 امروز دوم بهمن‌ماه خبری از آزاد شدن واردات گوشی از دی‌ماه در رسانه‌ها منتشر شده است.
 
این در حالی است که طبق کسب اطلاع فارس و بنابر آخرین اطلاعیه‌های رسمی گمرک و کمیته اجرای رجیستری واردات گوشی مسافری تا این لحظه در جریان است.
 
محبی: واردات گوشی مسافری از قبل آزاد بوده است
 
مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در واکنش به خبر آزاد شدن واردات گوشی مسافری گفت: واردات گوشی مسافری از قبل آزاد بوده است و تغییری در روال موجود ایجاد نشده است؛ حتی آزاد بودن واردات گوشی مسافری باعث اعتراض شرکت‌های واردکننده رسمی شد و معترض بودند که واردات گوشی مسافری، واردات رسمی را بدون صرفه کرده است.
 
*درستی: واردات موبایل مسافری آزاد بوده است
 
فارس این موضوع را از ابراهیم درستی رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی نیز پیگیری کرده است.
 
درستی در واکنش به نقل قولی درباره آزاد سازی واردات گوشی مسافری از دی ماه، گفت: واردات گوشی مسافری آزاد بوده و اکنون نیز هست.
 
وی در واکنش به نقلی قولی درباره آزاد شدن ثبت سفارش گوشی موبایل، گفت: ثبت سفارش گوشی موبایل مدتی پیش آزاد شده و واردکنندگان گوشی موبایل می‌توانند از ارز حاصل از ارز صادراتی برای واردات گوشی استفاده کنند.
 
وی در پاسخ به این سوال که این موضوع جدید نیست و پیش از این اعلام شده، گفت: موضوع جدید نیست اما تکرار این موضوعات به امیدواری به بهبود اوضاع کمک می‌کند.
 
درستی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است از هفته آینده 600 هزار گوشی توقیفی عرضه شود؟ گفت: طبق گفته مسئولان گوشی‌های توقیفی بر مبنای ارز نیمایی محاسبه و توسط سازمان حمایت قیمت‌گذاری می‌شوند و باید توسط واحدهای صنفی عرضه شوند زیرا در شرایط اقتصادی فعلی مدتی است اوضاع آنها بد است.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است این گوشی‌ها از هفته آینده عرضه شوند؟ گفت: درباره زمان اطلاع دقیقی ندارم اما امیدوارم از هفته آینده عرضه شوند زیرا این موضوع زمان بر شده و باید سریع‌تر انجام شود.
 

​​