فناوری اطلاعات

یک نماینده مجلس: قطعا فیلترینگ برای کودکان و نوجوانان آسیب زا بوده است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: صحبت های رئیس جمهوری در مورد فیلترینگ کاملا درست است و با دکتر روحانی در این زمینه موافق هستم و قطعا فیلترینگ آسیب های زیادی به خصوص برای کودکان و نوجوانان به همراه داشته است.

قطعا فیلترینگ برای کودکان و نوجوانان آسیب زا بوده است
احمد علی کیخا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: وقتی یک فناوری وارد کشور می شود نمی توان جلوی آن را گرفت، در گذشته داشتن یکسری از وسایل که به نوعی خوشایند نبود جرم بود اما داشتن همان ها امروز منعی ندارد.
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: وقتی یک فناوری وارد می شود به جای اینکه مقابل آن بایستند باید برنامه بدهند که چگونه می شود در چارچوب ارزش های کشور از آن استفاده مفید کرد، با محدود کردن نمی شود مسائل را حل کرد.
وی ادامه داد: شاید فضای مجازی آسیب هایی برای کشور داشته و دارد چون فرهنگ استفاده از آن به طور کلی در کشور جا نیفتاده است، گاهی نیز در این زمینه بداخلاقی ها زیاد می شود اما در مجموع تمام اینها یک مرحله گذار دارد که جامعه باید از آن عبور کند.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دولتمردان می توانند با مدیریت، آسیب ها را به حداقل برساند اما نمی توانند مانع استفاده از فناوری شوند.
وی افزود: قطعا فیلترینگ آسیب های زیادی به خصوص برای کودکان و نوجوانان به همراه دارد از این رو در این زمینه با صحبت های رئیس جمهوری موافق هستم.
 
لزوم داشتن رسانه های آزاد و بی طرف 
نماینده مجلس شورای اسلامی درباره داشتن رسانه آزاد گفت: در مورد رسانه آزاد نیز صحبت های آقای رئیس جمهوری کاملا درست است، می دانیم که صدا و سیما به درستی به وظیفه خود عمل نمی کند؛ در مجلس بحثی درباره صدا و سیما مطرح شده بود و عده زیادی بر این امر معتقد بودند.
وی افزود: صدا و سیما نتوانسته است نقش خود را در توسعه کشور در ابعاد مختلف به درستی ایفا کند، می بینیم که امروزه سنت ها و اخلاق های بد در جامعه نهادینه شده است اما هیچ وقت مورد تجزیه و تحلیل صدا و سیما قرار نمی گیرد.
کیخا ادامه داد: موضوعاتی هم در دین، هم مذهب و هم فرهنگ ما است که باید تقویت شوند اما صدا و سیما به عنوان یک رسانه ملی کمتر به آنها توجه می کند، به نظر من بین صدا و سیمای امروزی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و آن انتظاری که از آن می رود فاصله بسیار زیاد است در حالی که باید نقش خود را در توسعه کشور به درستی ایفا کند اما نتوانسته در این زمینه نقش آفرینی کند.
وی گفت: البته باید ببینیم منظور رئیس جمهوری از رسانه آزاد چیست، به هر حال رسانه ای که فارغ از جناح بندی ‌ها مسائل کشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و کارشناسان بی طرف دعوت شوند و یک سری الزامات حرفه ای را رعایت کند، قطعا بهتر عمل خواهد کرد.

​​