تلفن همراه

واردات موبایل با ارز «حاصل از صادرات» کمبود بازار را جبران می‌کند

منبع: تسنیم
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با استقبال از بخشنامه اخیر بانک مرکزی درخصوص نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: اگر این بخشنامه اجرایی شود، بازار تلفن همراه با کمبود مواجه نخواهد شد و شرایط به سمت تعدیل هرچه بیشتر پیش خواهد رفت.
 
ابراهیم درستی با اشاره به سرانجام تعیین تکلیف موبایل‌های توقیفی برای عرضه به بازار اظهار کرد: بر اساس هماهنگی‌های قبلی بنا شده بود موبایل‌های توقیفی با دستور دادستانی و بر مبنای ارز نیمایی قیمت گذاری شده و به دست مصرف‌کنندگان برسد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه ادامه داد: آمارهای ما نشان می‌دهد که حدود 400 تا 500 هزار گوشی تلفن همراه هم در گمرک و در انبارها قرار داشت که بر اساس اطلاع واصله، بخشی از این موبایل‌ها در بازار توزیع شده است.
 
وی با استقبال از بخشنامه اخیر بانک مرکزی درخصوص نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور گفت: با توجه به اینکه این اجازه داده شده تا صادرکنندگان کالا، ارز حاصل از صادراتشان را برای واردات موبایل استفاده کنند، امیدواریم شرایط بهتری را در این بازار شاهد باشیم.
 
درستی خاطرنشان کرد: به هرحال اگر این بخشنامه اجرایی شود، بازار تلفن همراه با کمبود مواجه نخواهد شد و شرایط به سمت تعدیل هرچه بیشتر پیش خواهد رفت.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا بخشنامه اخیر بانک مرکزی و توزیع موبایل‌های توقیفی در بازار باعث کاهش قیمت موبایل در بازار شب عید خواهد شد گفت: ما نباید فراموش کنیم که امروز در شرایط خاص و جنگ اقتصادی قرار داریم ولی امیدواریم کمبود در این بازار جبران شود و این اتفاق رخ دهد.
 

​​