فناوری اطلاعات

تاکنون هیچ مجوزی برای صرافی های ارز دیجیتال ایرانی صادر نشده است

منبع: تسنیم
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: تاکنون سازو کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.
 
سرگرد علی قهرمان‌طالع با اشاره به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اظهار داشت: تاکنون ساز و کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.
 
وی بیان کرد: در زمینه ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها و کیف پول‌ها به خاطر بومی نبودن و خارج از دسترس بودن آنان برای کاربران ایرانی، احتمال کلاه‌برداری با استفاده از ابزار و روش‌های دسترسی غیرمجاز وجود دارد که در این زمینه کاربران باید هوشیاری لازم را داشته باشند.
 
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: افراد فعال در این حوزه باید دقت داشته باشند که تالارهای معاملاتی، صرافی‌های آنلاین و کیف پول‌ها گلوگاه‌های اصلی کریپتوکارنسی بوده و هر لحظه احتمال کلاه‌برداری از سوی آنان و از دست رفتن سرمایه سرمایه‌گذاران متصور است.
 
قهرمان‌طالع تصریح کرد: افرادی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند حتماً با مطالعه و دانش کافی وارد این حوزه شده و موقع خرید ارزهای دیجیتال از یک فرد، با او به‌صورت رو در رو دیدار کرده و معامله را به‌صورت حضوری انجام دهند تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.
 
وی بیان کرد: همشهریان باید توجه داشته باشند برخی از افراد در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی و حتی وب سایت‌های اینترنتی اقدام به ثبت‌نام از افراد برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال با اخذ مدارک هویتی کرده و از همان مدارک سوءاستفاده می‌کنند و افرادی هم که در زمینه فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارند باید توجه داشته باشند که برخی از افراد سودجو با استفاده از مدارک هویتی و کارت بانکی سایر افراد و یا حتی جعلی اقدام به خرید می‌کنند.

​​