فناوری اطلاعات

باMWC19: خداحافظی تاکسی آنلاین اوبر با بارسلونا

منبع: خبرآنلاین
 
 
به دلیل اجرای قانون جدید در بارسلونا و در واکنش به اعمال محدودیت‌های منطقه‌ای، تاکسی آنلاین اوبر و Cabify ارائه خدمات خود در بارسلونای اسپانیا را متوقف کردند.
 
دولت کاتالان طبق قانون جدیدی که وضع کرده به تاکسی‌های آنلاین دستور داده است تا مسافران خود را پس از گذشت 15 دقیقه از پذیرش درخواست، سوار کنند.
 
این قانون پس از اعتراض سندیکای تاکسی‌داران سنتی وضع‌شده است. رانندگان سنتی اعتراض داشتند که تاکسی‌های آنلاین سرویس‌ها و خدمات سنتی‌ها را زیر سؤال برده‌اند.
 
بارسلونا دومین شهر بزرگ اسپانیا و یکی از مراکز اصلی توریستی این کشور محسوب می‌شود و توقف فعالیت اوبر تنها چند هفته مانده به برگزاری بزرگ‌ترین کنفرانس سالانه موبایل جهان / MWC صورت می‌گیرد.
 
سخنگوی اوبر گفت قانون جدید چاره‌ای جز تعطیلی را برای ما باقی نگذاشته است. تاکسی آنلاین Cabify نیز با 1 میلیون کاربر در بارسلونا ابراز تأسف کرد که چنین تصمیمی گرفته‌شده و منافع انبوهی از شهروندان نادیده گرفته‌شده است.
 
قانون جدید در منطقه کاتالونیا به اجرا درمی‌آید و اوبر اعلام کرده است در سایر شهرها اسپانیا مانند سابق به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
 
در بارسلونا رانندگان تاکسی به خیابان ریخته و جاده‌ها را بستند. در مادرید نیز این هفته تظاهرات تاکسی‌داران ادامه داشت اما لایسنس اوبر در اسپانیا توسط مقامات محلی تائید شده و بعید است مادرید مانند بارسلونا شود.
 
Cabify نیز اعلام کرد به دنبال تعطیلی سرویس‌هایش در بارسلونا مجبور است تا عذر 3000 نیروی خود را بخواهد.

​​