فناوری اطلاعات

حذف پس زمینه عکس‌ها در 5 ثانیه

منبع: روزنامه ایران
یکی از سخت‌ترین کارها در ویرایش تصاویر، حذف پس زمینه عکس‌هاست چرا که برای موفق بودن در این کار باید تبحر کافی داشته باشید و به همه جزئیات موجود در پس زمینه توجه کنید. اما نگران نباشید چون برای حذف این پس زمینه یک راهکار فناورانه وجود دارد که می‌توانید در یک چشم بر هم زدن، به حذف پس زمینه عکس‌هایتان بپردازید.
برای این کار تنها کافی است به وب سایت Remove.bg مراجعه و روی گزینه‌ Select a Photo‌ کلیک کرده یا با انتخاب Enter a URL لینک یک تصویر در اینترنت را انتخاب کنید. بهتر است این سایت را در لیست سایت‌های محبوب خود(favorite) قرار دهید تا بتوانید در مواقعی که وقت کافی برای حذف پس زمینه عکس ندارید به آن مراجعه کنید.
پس از ورود به این سایت و انتخاب عکس، پس زمینه عکس در عرض 5ثانیه و تنها با یک کلیک محو می‌شود بدون اینکه مرزهای عکس شخص با محیط اطراف وی دچار خدشه شود. درنهایت عکس با فرمت PNG و با یک پس زمینه شفاف ذخیره می‌شود تا شما بتوانید یک پس زمینه دیگر به آن اضافه کنید.
این ابزار درواقع از هوش مصنوعی برای عملکرد خود استفاده می‌کند و به همین دلیل هم میزان خطا به حداقل می‌رسد. هوش مصنوعی می‌تواند بین پس زمینه و عکس اصلی تمایز قائل شود و با استفاده از الگوریتم‌هایی مشخص، از درهم آمیختگی رنگ‌ها جلوگیری کند.
پیش از این تنها برای عکس‌های چهره انسان این قابلیت وجود داشت ولی حالا با توسعه هوش مصنوعی، این ابزار پیشرفت کرده و می‌توان پس زمینه عکس جانوران، حیوانات خانگی و اشیا را نیز محو کرد.

​​