تلفن همراه

رقابت فیت بیت و اپل در حوزه سلامت

منبع: انتخاب
فیت بیت یک ردیاب جدید طراحی کرده که به طور اختصاصی از طریق کارفرمایان یا بیمه گران قابل دریافت است. این موضوع دقیقا شبیه به طرحی است که شرکت اپل نیز در تلاش است اجرایی کند.
 
شرکت فیت بیت بدون هیچ جنجالی یک قرارداد جدید را در حوزه بهداشت با شرکت های بیمه امضا کرده است.
 
یکی از زمینه های تمرکز جدید فیت بیت این است که از سرویس های خود برای کمک به سالمندان استفاده کند. برای مثال این شرکت اخیرا برای سالمندان از طریق برنامه های خصوصی Medicare برنامه ریزی کرده است.
 
تا پیش از این فیت بیت دستگاه های سلامتی خود را در بازار آزاد به فروش می رساند اما هم اکنون این شرکت تصمیم گرفته است دستگاه خود را با شرکت های بیمه به اشتراک بگذارد.
 
فیت بیت در خصوص این حرکت در سایت خود نوشته است: "این ردیاب های ویژه به طور انحصاری از شرکت فیت بیت به موارد بهداشتی، برنامه های بهداشتی و سایر موارد می پردازد. ما برای خدمات خود قیمتی تعیین نکرده ایم چرا که قیمت این سرویس ها بسته به نوع بیمه گذار متفاوت است."
 
فیت بیت با این اقدام خود بازار مصرف کننده را به شدت به چالش کشیده است زیرا اپل نیز به شدت در تلاش است تا بازار گجت های پوشیدنی را به نام خود سند بزند. از سوی دیگر اخیر شیائومی نیز به عنوان یک رقیب جدی برای اپل ظاهر شده است.
 
مدیر عامل شرکت فیت بیت؛ جیمز پارک در اولین بیانیه عمومی خود در مورد ردیاب جدید فیت بیت گفت که درآمد شرکتش به طور فزاینده ای به مشتریان تجاری وابسته است. در حال حاضر 6.8 میلیون بیمار، اعضای بیمه و برنامه های بهداشتی برای دریافت دستگاه های جدید فیت بیت ثبت نام کرده اند.
 
هدف فیت بیت از توسعه این نرم افزار کمک به شرکت ها برای توسعه سیستم های ردیابی سلامت و تشویق کاربران به تغییر رفتارهایشان است. این برنامه ها اغلب مبتنی بر ویژگی های اساسی مانند ضربان قلب، ردیابی گام ها و سنجشگر کالری است.
 
یکی از زمینه های مهم تمرکز فیت بیت کمک به سالمندان است و این دقیقا همان جایی است که اپل نیز اخیرا روی آن متمرکز شده است. اپل به تازگی یک برنامه جدید برای اپل واچ و iOS، رونمایی کرده که رفتارهای سالم را تشویق می کند، مانند خواب بیشتر یا غذا خوردن بهتر.
 
هر دو شرکت فیت بیت و اپل به کارفرمایان و بیمه گران می گویند که می توانند با بهبود کلی وضعیت سلامت آنها هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهند.
 

​​