تلفن همراه

انگلیس مکارانه فناوری 5G هوآوی را استفاده خواهد کرد

درحالی‌که ترامپ قصد دارد با امضای فرمانی، اپراتورهای مخابراتی آمریکا را از استفاده از فناوری 5 جی هوآوی محروم کند، مقامات ارشد اطلاعاتی انگلیس می‌گویند می‌توان خطرات ناشی از 5 جی هوآوی را مدیریت کرد.
 
به گزارش خبرآنلاین، مقامات NCSC به فایننشیال تایمز گفتند ریسک استفاده از 5 جی و تجهیزات چینی هوآوی را به‌طور محدود خواهند پذیرفت.
 
این بدان معناست که مقامات اطلاعاتی انگلیس که نقش اولیه و اصلی را در گزارش علیه جاسوس بودن هوآوی داشتند، به طرز زیرکانه‌ای می‌خواهند از تجهیزات چینی در کشور خود استفاده کنند و اعلام کرده‌اند قصد محدود کردن خطرات ناشی از 5 جی را دارند.
 
این در حالی است که کانادا، کشور تحت فرمان ملکه، دختر مؤسس هوآوی را بازداشت کرده (ظاهراً به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران) و شاید وی را به مقامات قضایی آمریکا برای محاکمه دهد.
 
درواقع انگلیس هم ترامپ را ضد هوآوی کرده، هم در کانادا با آمریکا همکاری کرده وهم در کشور خود با چینی‌ها ساخت‌وپاخت می‌کند تا از فناوری روز دنیا یعنی 5 جی عقب نیفتد.
 
با این تصمیم داستان جاسوس بودن تراشه‌های هوآوی و به خطر انداختن امنیت ملی به‌نوعی شعار است تا جلوی توسعه فناوری توسط چین گرفته شود.
 
مقامات اطلاعاتی آمریکا مستقلاً گزارش‌هایی علیه هوآوی تنظیم کرده و برای شرکای اروپایی خود ارسال کرده‌اند، اما ظاهراً آلمان و انگلیس تمایلی به هم‌پوشانی با آمریکا درزمینهٔ 5 جی ندارند، هرچند این کشورها در مجموعه اطلاعاتی-امنیتی موسوم به Five Eyes قرار دارند.
 
آمریکا بارها از جاسوس بودن تراشه‌های مخابراتی هوآوی و ZTE سخن گفته، اما مدارک مستدلی را ارائه نکرده است.
 
در بحث فنی ممانعت از ورود فناوری 5 جی هوآوی می‌تواند به ضرر آی‌تی آمریکا تمام شود.

​​