تلفن همراه

باMWC19: راهکارهای مجازی 4G و 5G وارد اپراتورها می‌شوند

شرکت مخابراتی «پارالل وایرلس» پیشرو در ارایه نخستین راه‌حل‌های شبکه‌ای نرم‌افزاری مختص فناوری‌های 2G، 3G، 4G و 5G از آغاز همکاری‌های جدید با گروه شرکت‌‌های مخابراتی «کومبا تلکام» از بزرگترین  عرضه‌کنندگان راهکارها و خدمات مربوط به سیستم‌های ارتباطی و اطلاعاتی بی‌سیم خبر داد و اعلام کرد طی این اتفاق خدمات مبتنی بر شبکه‌های 4G و 5G را بر پایه راهکار مجازی شده Open RAN یا همان Open vRAN عرضه می‌کند.

5G-Cityscape.jpg

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) نتیجه همکاری مذکور بر این اساس خواهد بود که نرم‌افزار «پارالل وایرلس» با «واحد رادیویی از راه دور کومبا» (RRU) به همراه آنتن‌های مخابراتی محلی می‌توانند نسل چهارم و پنجم خدمات مخابراتی را به صورت گسترده در اختیار کاربران قرار دهند.

این همکاری جدید به اپراتورهای موبایلی امکان می‌دهد تا بتوانند به صورت جامع راهکارهای مجازی Open vRAN را در اختیار بگیرند و از این طریق سطح پوشش‌دهی و سرعت خدمات خود را بالاتر ببرند.

اپراتورهای موبایلی به منظور افزایش ظرفیت و کاهش تاخیر ارایه خدمات در شبکه‌های 4G و 5G، شبکه‌های دسترسی خود را از معماری‌های سخت‌افزاری انحصاری یک شرکت تغییر داده‌اند تا در مقابل از راهکارهای چندگانه باز ارایه شده توسط شرکت‌های مختلف بهره ببرند و همچنین سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مجزا را در این زمینه به کار بگیرند.

در این میان شرکت «کومبا تلکام» از جمله مراکزی محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر موفق شده است به یکی از بزرگترین ارایه‌دهندگان سیستم‌های سخت‌افزاری Open RAN تبدیل شود و در مقابل، راهکارهای مجازی را هم در نسل جدید محصولات خود ارایه کند.

 


​​