باندپهن

باMWC19: هفته آینده فناوری جدید دسترسی به اینترنت در سفرهای هوایی رونمایی میشود

 
 
کمتر از یک هفته دیگر بزرگترین گردهمایی ارتباطی جهان موسوم به «کنگره جهانی موبایل» (MWC 2019) در بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود و طی آن «اتحادیه سیملِس اِیر» در نظر دارد آخرین پیشرفت‌های خود در حوزه نسل آتی سیستم‌های ارتباطی در پروازهای هوایی را معرفی کند.
 
plane-takeoff-wifi-intro-e1519892670668.jpg
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که از ژوئن قبل تاکنون تعداد اعضای این اتحادیه 5 برابر شده است تا شرکت‌های فعال در این حوزه طی همکاری با یکدیگر بتوانند خدمات مربوطه گسترش دهند. این اتحادیه هم اکنون یک آزمایشگاه تحقیقاتی جدید تاسیس کرده است و به کمک سه کارگروه خود تلاش می‌کند آخرین مشخصات و جزییات مخصوص فناوری‌های ارتباطی، الزامات و عملیات‌های مرتبط با سفرهای هوایی را ارایه کند.
 
این تحولات یک جهش بزرگ محسوب می‌شود تا هدف اصلی اتحادیه مذکور به عنوان ارتباط آسان و لذت‌بخش در سفرهای هوایی برای کاربران جهانی محقق شود. شرکت هواپیمایی ایرباس که در سالن 6 نمایشگاه MWC 2019 حضور دارد به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های «اتحادیه سیملس اِیر» فناوری‌های جدیدی را که در این زمینه به دست آورده است در معرض دید عموم قرار خواهد داد.
 
«جک ماندالا» مدیر اتحادیه مذکور در این خصوص گفت: «تجربه مسافران هوایی برای استفاده از فناوری‌های ارتباطی همواره یکی از بزرگترین چالش‌های ما بوده است. ما در روز نخست نمایشگاه امسال سعی می‌کنیم به کمک صنایع فعال در این حوزه، امکان استفاده آسان از اینترنت در سفرهای هوایی را به نمایش بگذاریم و نحوه دسترسی مسافران به این خدمات را نمایان کنیم».
 
او در ادامه گفت: «من استقبال گسترده و قابل‌ ملاحظه‌ای در این زمینه مشاهده کردم و پیش‌بینی می‌کنم در آینده بتوانیم با پوشش‌دهی تعداد بیشتری از شرکت‌ها، خدمات گسترده‌تری را در این زمینه ارایه دهیم».
 
لازم به ذکر است این اتحادیه در نظر دارد طی کنگره جهانی تلفن همراه نتایج آخرین تحقیقات خود در مورد مزیت اقتصادی استانداردسازی در بازار جهانی خدمات ارتباطات هوایی نیز صحبت کند.
 

​​