باندپهن

باMWC19: دادخواست ودافون به دادگاه عالی آلمان: مناقصه فرکانس 5G را بررسی کنید!

 

vod5.jpg

شرکت مخابراتی ودافون آلمان با ارایه دادخواست اضطراری به دادگاه عالی این کشور خواستار بررسی دقیق‌تر شرایط برگزاری مناقصه طیف باند مخابراتی 5G شد و طی آن توضیح داد اقدامات پیش از موعد یکی از رقبای مخابراتی آنها باعث شده است شرایط قانونی برای برگزاری مناقصه دچار اختلال شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) عکس‌العمل اپراتورهای مخابراتی بزرگ آلمان برای راه‌اندازی نسل پنجم خدمات مخابراتی اقدام تازه‌ای به نظر نمی‌رسد و با این وجود اقدام اخیر ودافون به واسطه تاکید آن برای عکس‌العمل هرچه سریع دولت آلمان و بررسی منافع قانونی این شرکت مخابراتی در جریان برگزاری مناقصه پیش‌رو مورد توجه رسانه‌های خبری قرار گرفته است.

اگرچه ودافون در دادخواست قضایی خود نام رقیب اصلی در این اقدام را مشخص نکرد، ولی اوایل ماه جاری میلادی گفته شده بود شرکت «تلفنیکا» برای روشن شدن حقوق قضایی مرتبط با قوانین برگزاری مناقصه با دولت آلمان نامه‌نگاری کرده است و طی آن گفته شد این اقدامات می‌تواند زمان برگزاری مناقصه را به تاخیر بیاندازد.

ودافون طی بیانیه‌ای که هفته پیش صادر کرده بود توضیح داد «برگزاری مناقصه شبکه مخابراتی 5G فرآیند سریع را می‌طلبد و این شرکت خواستار آن است که دولت آلمان مناقصه مربوطه را هرچه سریع‌تر و به صورت گسترده برگزار کند».

منابع خبری در این میان توضیح دادند طی ماه‌های اخیر فشارهای خارجی باعث شده است شرایط برگزاری مناقصه در آلمان با تغییرات اساسی مواجه شود و این اتفاقات در مجموع باعث شده است سرمایه‌گذاری در عرصه 5G در کشور آلمان سخت‌تر شود.

 


​​