باندپهن

باMWC19: عرضه خدمات تلویزیون کابلی زیر نظر شبکه 5G

شبکه‌های تلویزیونی کابلی که با دریافت هزینه مشخص محتوای خود را برای دوره‌های زمانی مشخص در اختیار مشترکان می‌گذارند محبوبیت زیادی در کشورهای غربی دارند. ولی نسل آتی ماهواره‌ها مبتنی بر نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی یا همان 5G سرویس دهی در این زمینه را متحول خواهند کرد.

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این هفته گنگره جهانی تلفن همراه موسوم به MWC 2019 در بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود و «اریک واتکو» مدیرعامل شرکت «اس‌ای‌اس نتورکس» از بزرگترین مراکز ارایه دهنده سرویس‌های ارتباطی ماهواره‌ای در نظر دارد طی این گردهمایی سیستم یکپارچه سازی خدمات ماهواره‌ای با شبکه مخابراتی 5G را به صورت رسمی معرفی کند.

این سرویس ماهواره‌ای پرقدرت به اپراتورهای موبایلی امکان می‌دهد تا با سرعت بالاتر و هزینه‌ کمتر بتوانند خدمات تلویزیون کابلی را مبتنی بر شبکه 5G در اختیار مشترکان بگذارند. «اریک واتکو» در نظر دارد طی سخنرانی خود در نمایشگاه MWC 2019 نسل بعدی نوآوری‌های ماهواره‌ای مرتبط با شبکه 5G را معرفی کند.

شرکت «اس‌ای‌اس نتورکس» در نظر دارد طی سال 2020 میلادی نخستین مدل تجاری اپلیکیشن ویژه خود برای تلفیق نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی با سرویس‌های ماهواره‌ای را راه‌اندازی کند.

«اس‌ای‌اس نتورکس» همچنین از آغاز همکاری با شرکت‌های «بلوتاون» و «فِیروِیوز» خبر داده است تا به کمک آنها به اپراتورهای موبایلی امکان دهد گستره خدمات خود را برای مشترکان محلی افزایش دهند و مبتنی بر راهکارهای LTE و Wi-Fi بتوانند امکان دسترسی به خدمات پردازش ابری را نیز برای آنها فراهم کنند.

 


​​